اخبار راه و مسکن

تعداد قابل نمایش در صفحه:
صفحه ۴۹ از ۶۰
 • مشکلات مسکن مهر پردیس چه زمانی حل می شود؟ مشکلات مسکن مهر پردیس چه زمانی حل می شود؟

  معاون وزیر راه و شهرسازی در دومین نشست مدیران عامل شرکت عمران شهرهای جدید با تأکید براینکه شهرهای جدید باید در طرح جامع کلانشهرها دیده شوند گفت: شهرهای جدید باید در طرح‌های جامع کلانشهرها دیده شده و در محور توسعه قرار گیرند چرا که این شهرها...

  ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۸:۴۹ قبل از ظهر
 • شلختگی، اقدامات مثبت یک "شرکت"را زیرسئوال می‌برد شلختگی، اقدامات مثبت یک "شرکت"را زیرسئوال می‌برد

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران با بیان این‌که یک شلختگی تمام اقدامات مثبت یک شرکت را زیر سئوال می‌برد، گفت: در دولت قبل ۹ مدرسه در سایت‌های مسکن مهر افتتاح شد، در حالی که ما ۶۴ مدرسه را افتتاح کرده‌ایم.

  ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۱:۴۳ قبل از ظهر
 • مسکن مهر و سکوت دولت در برابر سه ابهام مسکن مهر و سکوت دولت در برابر سه ابهام

  باگذشت۴سال ازوعده مسئولان برای اتمام طرح مسکن مهر، همچنان وضعیت اجرای این طرح و آمار واحدهای فروش رفته وآماده تحویل بدلیل عدم تخصیص منابع لازم در هاله ای از ابهام قرار دارد.

  ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۷:۴۹:۲۷ قبل از ظهر
 • تدابیر تازه برای جلوگیری از فروریزش زمینتدابیر تازه برای جلوگیری از فروریزش زمین

  رئیس بخش زلزله شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از آغاز تدوین طرحی برای ممنوعیت گودبرداری، حفاری های مترو و احداث ساختمان های بلندمرتبه در حریم قنوات خبر داد.

  ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۷:۴۲:۵۲ قبل از ظهر
 • منابع مالی مسکن مهر پیش‌خور شده استمنابع مالی مسکن مهر پیش‌خور شده است

  سال ۱۳۸۶ بود که برای نخستین‌بار اجرای طرح مسکن مهر در قالب بند «د» تبصره شش قانون بودجه آغاز شد و اکنون که حدود ۱۰ سال است از اجرای این طرح می‌گذرد هنوز بسیاری از متقاضیان واحد مسکونی خود را دریافت نکرده‌اند.

  ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۶:۱۸ قبل از ظهر
 • سالیانه باید 270 محله در بافت های فرسوده شهری بهسازی شوندسالیانه باید 270 محله در بافت های فرسوده شهری بهسازی شوند

  مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری، گفت: با توجه به مهلت اجرایی برنامه‌ نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری،‌ باید در دو برنامه پنج ساله ششم و هفتم، 2700 محله حاشیه ‌نشین از سطح کیفی زندگی شهری برخوردار شوند و سالیانه 270 محله به سطح متوسط ...

  ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲:۱۷:۵۵ بعد از ظهر
 • لزوم مستندسازی فعالیت های انجام یافته در پروژه های عمرانی استانلزوم مستندسازی فعالیت های انجام یافته در پروژه های عمرانی استان

  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی بر لزوم مستندسازی فعالیت های انجام یافته در پروژه های عمرانی استان تاکید کرد.

  ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲:۱۳:۳۳ بعد از ظهر
 • بهبود شرایط در بازار مسکنبهبود شرایط در بازار مسکن

  معاون بانک مرکزی از بهبود شرایط در بازار مسکن خبر داد و گفت که طی این چند ماه اخیر، شاهد بهبود علائم در بخش مسکن بودیم، کما اینکه معاملات نیز در تهران افزایش‌یافته، اما بخش مسکن همچنان نیازمند توجه است.

  ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵:۴۹ قبل از ظهر
 • بیش از 10.4 میلیون خانوار تاکنون در سرشماری نفوس و مسکن سرشماری شده اندبیش از 10.4 میلیون خانوار تاکنون در سرشماری نفوس و مسکن سرشماری شده اند

  رییس مرکز آمار ایران، امیدعلی پارسا می گوید: مرحله دوم سرشماری نفوس و مسکن 1395 که به صورت حضوری اجرا می‌شود از 28 مهر آغاز شده و تا 28 آبان ادامه دارد.

  ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳:۴۱ قبل از ظهر
 • سفته‌بازی بازار مسکن را فلج کردسفته‌بازی بازار مسکن را فلج کرد

  در ایران بر خلاف سایر کشورها آربیتراژ زمانی مسکن بر جنبه مصرفی آن غلبه داشته و یک نگاه سوداگرانه به بازار وجود دارد که به آن «سفته‌بازی» گفته می‌شود که به معنی کسب سود ریسکی از نوسانات است.

  ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹:۳۹:۵۰ قبل از ظهر
 • قانون پیش‌فروش ساختمان کلاهبرداری را کم نکردقانون پیش‌فروش ساختمان کلاهبرداری را کم نکرد

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که قانون پیش‌فروش ساختمان باعث بازدارندگی کلاهبرداری در حوزه ساختمان نشد، گفت: متاسفانه این قانون به گونه ای تنظیم شد که از آن سوی بام افتاد.

  ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹:۳۲:۴۷ قبل از ظهر
 • پیشرفت ۷ درصدی مسکن مهر پردیس در ۱۰ روز پیشرفت ۷ درصدی مسکن مهر پردیس در ۱۰ روز

  در حالی شرکت عمران پردیس در گزارشی مجموع پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر این شهر را حدود ۷۳درصد اعلام کرده بود که به فاصله ۱۰ روز معاون آخوندی میزان پیشرفت این پروژه‌ها را ۸۰ درصد اعلام کرد.

  ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۴:۵۵ قبل از ظهر
 • صفحه ۴۹ از ۶۰