اخبار راه و مسکن

تعداد قابل نمایش در صفحه:
صفحه ۵۱ از ۵۱
 • فروشندگان مسکن به دنبال جانشین پول فروشندگان مسکن به دنبال جانشین پول

  کاهش بی‌سابقه نقدینگی در بازار مسکن فروشندگان را ناگزیر به سمت معاوضه آپارتمان با انواع کالاهای قابل ارزش هدایت کرده است.

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱:۱۰:۵۹ بعد از ظهر
 • دردسر «شبه‌اداری»‌ها برای پایتختدردسر «شبه‌اداری»‌ها برای پایتخت

  گسترش خزنده تغییر کاربری واحدهای مسکونی به دفاتر اداری- خدماتی در هسته مرکزی پایتخت و تسری آن به سایر مناطق شهری، کلان‌شهر تهران را به چهار عارضه مزمن سکونتی دچار کرده است.

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱:۶:۱۴ بعد از ظهر
 • چرا بازار املاک کلنگی کم‌رونق است؟چرا بازار املاک کلنگی کم‌رونق است؟

  اگرچه انتظار این است که سازندگان مسکن با مشاهده بهبود اوضاع بازار مسکن نسبت به سال گذشته حضور پررنگ‌تری در بازار داشته باشند، اما مشاوران املاک مدعی هستند که این بازار هنوز رونق نگرفته است.

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱:۳:۵۸ بعد از ظهر
 • بازنگری در قوانین مالیاتی مسکن بازنگری در قوانین مالیاتی مسکن

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بر ایجاد دو نهاد توسعه‌ای و تضمینی مسکن برای عدم‌ دخالت دولت در زمینه ساخت و عرضه مسکن خبرداد.

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸:۱۸ بعد از ظهر
 • سه گام تا رونق مسکن سه گام تا رونق مسکن

  بازار مسکن مطابق آنچه صاحب‌نظران این بخش با استناد به شش نشانه اقتصادی، تصویر می‌کنند، از «قعر رکود» فاصله گرفته و مشروط به تکمیل سه گام باقیمانده از سوی سیاست‌گذار، تا پایان سال در مسیر رونق قرار می‌گیرد.

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶:۵۲ بعد از ظهر
 • 40درصد فقیرترین افراد جامعه خانه‌دار می‌شوند 40درصد فقیرترین افراد جامعه خانه‌دار می‌شوند

  وزیر راه و شهرسازی گفت: «دولت تلاش می‌کند تا مسکن اقشار با درآمد متوسط جامعه را از طریق سیاست‌هایی نظیر توسعه طرح‌های وام و پس‌انداز و افزایش تسهیلات و اعتبارهای بانکی تامین کند.»

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۵:۳۲ بعد از ظهر
 • چشم‌انداز مسکن از شیشه «مات» آمارچشم‌انداز مسکن از شیشه «مات» آمار

  برخی نهادهای آماری که به نظر می‌رسد پیش‌بینی می‌کنند بازار مسکن در نیمه دوم سال جاری با افت مواجه شود از انتشار بعضی شاخص‌های منفی این بخش در شهریورماه خودداری کردند.

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۷:۴۸ بعد از ظهر
 • جنس بحران شهرهای 2017جنس بحران شهرهای 2017

  سازمان ملل همزمان با سومین اجلاس جهانی «اسکان بشر» که با حضور وزرای مسکن کشورها در اکوادور در حال برگزاری است، گزارشی از «بحران شهرهای 2017» منتشر کرد. این سند نشان می‌دهد جمعیت شهرنشین جهان از 45 درصد 20 سال گذشته به 54 درصد رسیده و ناتوان...

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳:۳۸ بعد از ظهر
 • یک فوریت سیاست‌های بودجه 96 شهرداری تصویب شدیک فوریت سیاست‌های بودجه 96 شهرداری تصویب شد

  رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در جریان ارائه یک فوریت سیاست‌های بودجه سال 96 در جلسه علنی شورای شهر تهران، به تشریح دلایل یک فوریت بررسی طرح پرداخت و گفت: با توجه به اینکه شهرداری تهران موظف است لایحه بودجه سال 96 را تا پایان ...

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۱:۵۹ بعد از ظهر
 • مشارکت 40 درصدی در فاز اول سرشماری نفوس و مسکنمشارکت 40 درصدی در فاز اول سرشماری نفوس و مسکن

  رئیس مرکز آمار ایران از شرکت 40 درصد از خانوارهای ایرانی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا ساعت 6 صبح دیروز، سه‌شنبه خبر داد. امید علی پارسا در حالی از مشارکت حدود 8 میلیون و 400 هزار خانوار ایرانی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن تا ساعات ...

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰:۵۰ بعد از ظهر
 • قیمت نهایی مسکن مهر به نفع مردم محاسبه می‌شود/ اعلام قیمت ۲۹ میلیونی اشتباه لفظی بود قیمت نهایی مسکن مهر به نفع مردم محاسبه می‌شود/ اعلام قیمت ۲۹ میلیونی اشتباه لفظی بود

  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که در محاسبه قیمت نهایی مسکن مهر کفه ترازو باید به نفع متقاضیان و دقیق باشد، گفت: مردم توانایی مالی ندارند و باید دولت از آنها حمایت کند.

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰:۴۶ بعد از ظهر
 • کاهش ۱۰ میلیون تومانی قیمت نهایی مسکن مهر فاز ۱۱ پردیس؟ کاهش ۱۰ میلیون تومانی قیمت نهایی مسکن مهر فاز ۱۱ پردیس؟

  در حالی هنوز قیمت نهایی مسکن مهر سه فاز پردیس اعلام نشده که بنابر اظهارات قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر قیمت نهایی اعلام شده واحدهای طرح مذکور در فاز ۱۱ این شهر حدود ۱۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۹:۲۶ بعد از ظهر
 • صفحه ۵۱ از ۵۱