توسعه بیمه آسیا در سال ۹۸

 مدیرعامل بیمه آسیا گفت: عملکرد شرکت در یک سال گذشته همراه با افزایش چشمگیر توانمندی مالی در بخش‌های سرمایه‌گذاری و سپرده‌های بانکی بوده است.
مدیرعامل بیمه آسیا گفت: عملکرد شرکت در یک سال گذشته همراه با افزایش چشمگیر توانمندی مالی در بخش‌های سرمایه‌گذاری و سپرده‌های بانکی بوده است.

به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، مسعود بادین، نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیر عامل بیمه آسیا با اشاره به تایید سطح یک توانگری مالی بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸ با شاخص ۱۴۵ درصد توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مقایسه آن با شاخص ۱۰۷ درصد در سال گذشته، این افزایش چشمگیر را ناشی از اتخاذ استراتژی‌های جدید و بنیادین در توسعه فعالیت بیمه‌گری، افزایش کنترل و نظارت و همچنین اصلاح ترکیب پرتفوی اعلام کرد. بادین افزود: اتخاذ این برنامه راهبردی، ضمن بهبود نسبت خسارت از ۵۵ درصد به ۵۱ درصد در هشت ماه نخست سال‌جاری، سرمایه‌گذاری و سپرده‌گذاری شرکت را به میزان قابل‌توجهی افزایش داده است. این ویژگی‌ها توانایی بیمه آسیا را برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه‌گذاران و سهامداران بسیار بالا می‌برد.

وی در ارتباط با افزایش نقدینگی بیمه آسیا گفت: سپرده‌گذاری بلندمدت بانکی بیمه آسیا در ۱۱ماه منتهی به آبان ۱۳۹۸ بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد ریال بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بیش از ۷۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین بازدهی سرمایه‌گذاری این شرکت در بورس طی ۱۱ماه منتهی به آبان ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۴ درصد بوده است.نایب رئیس هیات‌مدیره بیمه آسیا گفت: سود خالص شرکت نیز در ۶ماهه امسال بیش از ۲۹ درصد و جمع دارایی‌های بیمه آسیا در این مدت، ۲۷ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۷ افزایش داشته است. همچنین سود انباشته شرکت در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد ۷۱ درصدی مواجه بوده است.

مدیر عامل بیمه آسیا میزان حق بیمه تولیدی بیمه آسیا در یک سال حضور وی در این شرکت را ۵۱۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۱ درصد افزایش داشته است. پرداخت خسارت به زیان‌دیدگان نیز در این مدت ۳۱۸۷۵ میلیارد ریال بوده است که با توجه به وضعیت مشابه در سال گذشته ۷/ ۲۹ درصد رشد داشته است. با توجه به مبلغ خسارت پرداختی، خسارت پرداختی بیمه آسیا در هر روز در سال ۱۳۹۸ بیش از ۸۱ میلیارد ریال برآورد می‌شود که نشان از توان مالی بسیار بالای شرکت دارد. وی بازده سهام شرکت بیمه آسیا طی یک سال گذشته را ۷۳ درصد اعلام کرد و افزود: نوسان سهام شرکت بیمه آسیا در بورس تهران نشان می‌دهد که سهامداران از ابتدای سال ۱۳۹۸ حدود ۱۶۵درصد سود کرده‌اند.

 نایب رئیس هیات‌مدیره بیمه‌آسیا با تصریح افزایش بازده سهام این شرکت گفت: بازده سهام بیمه‌آسیا در سال ۱۳۹۸ و در بازه زمانی ۳ماهه ۸۴ درصد، ۶ماهه ۱۹۸ درصد و ۹ ماهه ۴۱۴ درصد برآورد شده است. افزون بر این، رتبه نقدشوندگی سهام بیمه آسیا هم در یک سال گذشته روند رو به بهبودی داشته و از رتبه ۱۶۹ در بازه زمانی یک ساله در ۳ ماه گذشته به رتبه ۱۲۲ ارتقا پیدا کرده است که نشان از استقبال سهامداران از خرید و فروش سهام این شرکت دارد. مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به آمار ارائه شده از سوی سازمان بورس، از رشد ۲۰۰ درصدی قیمت سهام بیمه آسیا در ۶ماه نخست سال ۱۳۹۸ خبر داد و افزود: این افزایش نشان از محبوبیت این برند و عملکرد حرفه‌ای و فنی در بین فعالان بازار بورس دارد.

مدیرعامل بیمه آسیا افتتاح شعب بیمه ‌آسیا در نقاط مختلف کشور را در راستای تسریع در خدمات‌دهی و ایجاد رفاه برای بیمه‌گذاران عنوان کرد و خرید ملک طی یک سال گذشته را یکی از استراتژی‌های بیمه آسیا در جهت گسترش شبکه فروش در مناطق دارای ظرفیت و پتانسیل عملیات بیمه‌ای خواند و اظهار کرد: بیمه آسیا در سال جاری با خرید ساختمان و زمین، هشت شعبه و واحد پرداخت خسارت را در شهرهای پارس آباد، ورامین، چابهار، اهواز، جلفا، تربت جام، مشکین‌شهر و کرمانشاه افتتاح کرد. وی در ارتباط با فروش واحدهای مسکونی منطقه ولنجک اظهار کرد: این واحدها در ازای وصول حق بیمه، معوق از بیمه‌گذار و به‌صورت نیمه ساخته به تملک درآمد و هم‌اکنون بعد از اتمام ساخت واحدها، آماده بهره‌برداری است. به این منظور با تصمیم هیات‌مدیره شرکت و پس از ارزیابی‌های کارشناسی، نسبت به فروش این واحدها اقدام خواهد شد.

مدیر عامل بیمه آسیا با اشاره به پرداخت بیش از ۲۱ میلیارد تومان خسارت به آسیب‌دیدگان سیل گفت: مسوولان بیمه آسیا از ابتدای وقوع سیل در استان‌های مختلف کشور در مناطق سیل‌زده حاضر شدند و با استقرار ستاد‌هایی اقدام به پرداخت خسارت به بیمه‌شدگان کردند. بیشترین خسارت‌های پرداخت شده تاکنون در حوزه واحد‌های مسکونی و واحد‌های تولیدی و همچنین زیرساخت‌های آسیب‌دیده بوده است. در حوزه واحد‌های مسکونی حدود ۸ میلیارد تومان، برای خسارت خودرو‌های آسیب‌‌دیده حدود یک میلیارد تومان و در بحث زیرساخت‌ها و کمک به واحد‌های تولیدی تاکنون بیش از ۱۱ میلیارد تومان خسارت پرداخت شده است. وی گفت: پرداخت به روز خسارت‌ها بیانگر توانگری و توانمندی مالی بیمه آسیا است که امیدواریم با تدبیر مسوولان ارشد بیمه آسیا و کارکنان این شرکت و شبکه توانمند فروش، این موفقیت در سال‌های آتی تداوم داشته باشد. بادین در پایان تاکید کرد: شرکت بیمه آسیا به‌عنوان سرمایه ملی ارزشمند کشور و بزرگ‌ترین شرکت خصوصی صنعت بیمه قدمتی ۶۰ ساله دارد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۶:۵۸ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: