کاهش سوددهی رنو

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که تحت فشار تحریم‌های آمریکا از بازار ایران خارج شده اعلام کرد، برای اولین بار طی ۱۰ سال گذشته میزان سوددهی‌اش کاهش یافته است.
شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که تحت فشار تحریم‌های آمریکا از بازار ایران خارج شده اعلام کرد، برای اولین بار طی ۱۰ سال گذشته میزان سوددهی‌اش کاهش یافته است.

 شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که تحت فشار تحریم‌های آمریکا از بازار ایران خارج شده اعلام کرد، برای اولین بار طی ۱۰ سال گذشته میزان سوددهی‌اش کاهش یافته است.به گزارش رویترز، میزان درآمدهای شرکت رنو در سال ۲۰۱۹ با ۱۴۱ میلیون یورو (۱۵۳ میلیون دلار) کاهش مواجه شده که از جمله دلایل آن می‌توان به کاهش ۴/ ۳ درصدی فروش قطعات به شرکت‌های نیسان و دایملر، افت تقاضا برای موتورهای دیزلی در اروپا، کاهش شدید فعالیت‌های مونتاژی در چین و توقف فعالیت‌ها در ایران به دلیل تحریم‌ها اشاره کرد.

شرکت رنو حاشیه سود عملیاتی خود را برای سال جاری میلادی از ۸/ ۴ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۳ تا ۴ درصد کاهش داده است.کلوتیلد دلبوس، مدیر اجرایی موقت رنو در بیانیه‌ای اظهار کرد: «به دلیل نوسانات مورد انتظار در بخش تقاضا چشم‌انداز رشد در سال ۲۰۲۰ محدود خواهد بود.» وی افزود: شرکت رنو هنوز تاثیرات احتمالی شیوع ویروس کرونا را در برآوردهای جدید لحاظ نکرده است. این خودروساز دارای یک کارخانه در شهر ووهان، محل اصلی شیوع ویروس کرونا در چین است که چند هفته‌ای است در حالت قرنطینه قرار دارد. شرکت رنو همچنین فعالیت‌های خود در شهر بوسان کره‌جنوبی را به دلیل مشکل در تامین قطعات حداقل به مدت ۴ روز متوقف کرده است.میزان فروش جهانی محصولات رنو در سال ۲۰۱۹ با ۳/ ۳ درصد کاهش به ۵۳/ ۵۵ میلیارد یورو رسید.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۹:۴۲ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه