شاخص تالار شیشه‌ای ۱۵۳۶۵ واحد افت کرد

جزییات داد و ستد‌های بازار سهام بر اساس آمار‌های ثبت شده نشان می‌دهد که شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با نوسان مواجه شد.
جزییات داد و ستد‌های بازار سهام بر اساس آمار‌های ثبت شده نشان می‌دهد که شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با نوسان مواجه شد.

جزییات داد و ستد‌های بازار سهام بر اساس آمار‌های ثبت شده نشان می‌دهد که شاخص‌های معاملاتی در بازار سهام امروز با نوسان مواجه شد.
 ریزش شاخص‌ها
بر اساس آمار‌های معاملاتی، امروز اکثر شاخص‌های بورس با ریزش دسته جمعی مواجه شد به طوری که شاخص کل با (۱۵۳۶۵) واحد ریزش معادل (۱.۵۳) درصد به ۹۸۶ هزار ۷۵۹واحد، شاخص قیمت «وزنی - ارزشی» با (۴۰۸۲) واحد کاهش معادل (۱.۵۳) درصد به ۲۶۲ هزار ۲۰۴ واحد، شاخص کل «هم وزن» با ۸۶۶ واحد رشد معادل ۰.۲۷ درصد به ۳۲۲ هزار و ۲۵ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با ۵۷۴ واحد رشد معادل ۰.۲۷ درصد به ۲۱۳ هزار و ۲۴۹ واحد، شاخص آزاد شناور با (۱۹۵۳۸) واحد ریزش، معادل (۱.۵۴) درصد به یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۱۷۸ واحد، شاخص بازار اول با (۱۴۹۳۳) واحد افت معادل (۲.۰۱) درصد به ۷۲۷ هزار ۳۱۸ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۵۷۲۱) واحد ریزش معادل (۰.۷۹) درصد به یک میلیون و ۹۷۲ هزار و ۸۳۶ واحد رسید.
 
 نماد‌های تاثیرگذار
از سویی دیگرجزییات داد و ستد‌های روز جاری مشخص می‌کند که امروز ۷ نماد «فارس با (۲۸۸۶) واحد، فولاد با (۲۶۷۷) واحد، فملی با (۱۸۴۷) واحد، کگل با (۱۳۹۵) واحد، کچاد با (۱۱۹۱) واحد، اخابر با ۱۱۰۹ واحد و وبملت با (۱۰۸۶) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی و مثبت را در کاهش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.
 
نوسان صنایع
این گزارش می‌افزاید، روز جاری اکثر شاخص صنایع تالار شیشه‌ای با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «سایر معادن با ۱۹۷۷۷ واحد رشد معادل ۵ درصد به ۴۱۵ هزار و ۳۳۳ واحد، حمل و نقل با ۱۳۹۲ واحد افزایش معادل ۴.۴۵ درصد به ۳۲ هزار و ۷۰۲ واحد، مواد دارویی با ۴۳۱۵ واحد رشد معادل ۳.۷۵ درصد به ۱۱۹ هزار و ۲۹۱ واحد، بانک‌ها با (۲۱۱) واحد افت معادل (۳.۷۳) درصد به ۵ هزار و ۴۵۳ واحد، فلزات اساسی با (۲۳۴۲۴) واحد کاهش، معادل (۳.۷۵) درصد به ۶۰۰ هزار و ۴۲۵ واحد، کانه فلزی (۱۱۸۸۶) واحد افت معادل (۴.۴۸) درصد به ۲۵۳ هزار و ۴۰۸ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۶۷) واحد کاهش معادل (۷.۵۱) درصد به ۸۳۰ واحد» رسید.
 
بیشترین کاهش قیمت‌ها
در عین حال نگاهی به آمار‌های معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نماد‌های «جم پیلن، ولملت، قصفها، کدما، کفپارس، درازک و شفا» بیشترین افزایش قیمت و نماد‌های «ولیز، های‌وب، غپینو، شبندر، شبریز، شتران و کچاد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.
 
به این ترتیب، در پایان دومین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، یک میلیون و ۵۴۷ هزار نوبت معاملاتی، ۹ هزار و ۸۷۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱۵ هزار و ۴۵۳ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

منبع خبر: واحد مرکزی خبر
  ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۳:۲۶:۵ بعد از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: