هیجانات غیرمنطقی دلیل افت شاخص

مدیر عامل فولاد مبارکه: بازار سهام در مجموع روز‌های اخیر با هیجانات غیرمنطقی روبرو است،از این رو کاهش ارزش سهام دلیل ضعف صنایع از جمله صنعت فولاد نیست.
مدیر عامل فولاد مبارکه: بازار سهام در مجموع روز‌های اخیر با هیجانات غیرمنطقی روبرو است،از این رو کاهش ارزش سهام دلیل ضعف صنایع از جمله صنعت فولاد نیست.

حمیدرضا عظیمیان، در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: بازار سرمایه طی ۳ ماه گذشته شرایط خاصی را شاهد بود؛ درحالی که در دوران کرونا تمام بورس‌های دنیا سقوط کردند و با علامت‌های منفی پیاپی مواجه بودند، اما بورس ایران مثبت شد؛ بخشی از این امر به دلیل رشد نرخ دلار و تاثیر آن بر دارایی شرکت‌ها بود و بخش دیگر نیز به دلیل ورود نقدینگی جدید به این بازار است.
وی با اشاره به اینکه در مجموع افزایش ارزش سهام پارامتر‌هایی دارد، گفت: طی روز‌های اخیر در مجموع بازار سهام با هیجانات غیر منطقی روبه رو بود، اما نوسان ارزش سهام از چارچوب منطقی و علمی برخوردار نیست، از این رو کاهش ارزش سهام دلیل ضعف صنایع نبود.
عظیمیان ادامه داد: سهام فولاد مبارکه از جمله سهام باثبات و بنیادی بازار سرمایه است که خریداران آن همواره از آرامش خیال برخوردارند و جای نگرانی ویژه‌ای برای سهامداران وجود ندارد.
مدیرعامل فولاد مبارکه ادامه داد: همچنین در جهت حمایت وزارت صمت از واحد‌های صنعتی و معدنی، محدودیت صادرات برای کل زنجیره فولاد برداشته شد و اصلاح سامانه بهین یاب مورد تایید قرار گرفت. بر این اساس قرار است اقدامات کارشناسی آن از هفته آینده شروع شود؛ این اتفاقات، علامت مثبتی است که حاکی از حرکت بازار به سوی رفتار کارشناسی و منطقی است.
عظیمیان در ادامه خاطرنشان کرد: این شرایط موجب می‌شود علاوه بر عرضه‌های مناسب از سوی ما، نظر دولت در زمینه قیمت منطقی ورق برای مصرف کننده تامین شود و همچنین مصرف کننده نهایی هم بتواند کالای خود را با قیمت مناسب تامین کند.
وی ادامه داد: نکته جالب توجه اینکه افزایش ویژه قیمت‌ها در زمانی اتفاق افتاد که با مشکلاتی از جمله شیوع ویروس کرونا، تعطیلات نوروز وکاهش فعالیت‌های اقتصادی در ماه رمضان مواجه بودیم.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴:۲۳ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: