در روزهای پایانی سال 2015، طلای جهانی تکان نخورد

طلا در بازار جهانی روز جاری در معاملات اندک تغییر چندانی نداشت و دلار قوی هم مانع صعود قیمت آن شد با این همه این فلز زرد امسال را با قیمت پایین‌تری به پایان می‌رساند.
طلا در بازار جهانی روز جاری در معاملات اندک تغییر چندانی نداشت و دلار قوی هم مانع صعود قیمت آن شد با این همه این فلز زرد امسال را با قیمت پایین‌تری به پایان می‌رساند.
طلا در بازار جهانی روز جاری در معاملات اندک تغییر چندانی نداشت و دلار قوی هم مانع صعود قیمت آن شد با این همه این فلز زرد امسال را با قیمت پایین‌تری به پایان می‌رساند.
هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و 1069 دلار معامله شد.
در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با 0.2 درصد افزایش، 1070 دلار بود. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه 30 سنت یا کمتر از 0.1 درصد کاهش داشت و به 1068 دلار رسید.
طلا دسامبر را با 0.3 درصد افزایش قیمت به پایان خواهد رساند با این همه در سال 2015 به دلیل نگرانی سرمایه گذاران از نرخهای بهره بالاتر آمریکا که به تقاضا برای این فلز به عنوان دارایی بدون بازده لطمه زد، 9.6 درصد از ارزش خود را از دست داد و برای سومین سال متوالی کاهش سالانه خواهد داشت.
به گفته معامله گران، حجم اندک معاملات و عدم انتشار آمار تاثیرگذار بر بازار در هفته پرتعطیلات باعث شده آرامش نسبی بر بازار طلا حاکم شود و این فلز ممکن است از بازارهای ارزی و نفت تاثیر بپذیرد.
ناظران بازار فلزات پیش بینی کرده اند عمر هرگونه تحرک قیمت طلا در هفته جاری به دلیل پایین بودن حجم معاملات تا روز جمعه که بازارها به مناسبت سال نو تعطیل خواهند بود، کوتاه خواهد بود.
قیمت نفت در ابتدای معاملات روز چهارشنبه بیش از یک درصد کاهش یافت در حالیکه روز گذشته سه درصد افزایش یافته بود.
در بازار ارزی، دلار در برابر سبدی از شش ارز بزرگ روز سه شنبه به بالاترین سطح در یک هفته گذشته صعود کرد و روند صعودی این ارز روز جاری هم ادامه یافت.
انتظار می‌رود دلار پس از اقدام ماه جاری بانک مرکزی آمریکا در افزایش نرخهای بهره که نخستین افزایش در حدود یک دهه گذشته بود و احتمال افزایش تدریجی آن، در سال 2016 قوی بماند. دلار امسال 8.7 درصد افزایش داشته است.
طلا و دلار معمولا خلاف جهت یکدیگر حرکت می‌کنند زیرا صعود دلار معاملات طلا را که به این ارز انجام می‌شود برای دارندگان ارزهای دیگر گرانتر می‌کند و در نتیجه تقاضا برای این فلز ارزشمند ضعیف‌تر می‌شود.
دورنمای طلا در سال آینده چندان مثبت نیست و بسیاری از معامله گران و تحلیلگران کاهش بیشتر قیمت این فلز زرد و سقوط آن به سطح 1000 دلار در اوایل سال آینده را پیش بینی کرده اند.
بر اساس گزارش رویترز، میزان ذخایر صندوق "اس پی دی آر گولد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری با پشتوانه طلا در جهان است، در پایین‌ترین سطح هفت سال گذشته قرار دارد و معاملات فروش در قراردادهای طلای بازار کامکس به بالاترین سطح همه زمانها رسیده که منعکس کننده دیدگاه منفی سرمایه گذاران به طلا است.
در میان سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، به 13.96 دلار رسید. این فلز امسال 11 درصد کاهش داشته است.
هر اونس پلاتین با 0.4 درصد افزایش، 892 دلار بود با این همه امسال 26 درصد کاهش قیمت داشته است.
هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.1 درصد افزایش، 559 دلار معامله شد. این فلز امسال 30 درصد افت قیمت داشته که بزرگترین کاهش از سال 2008 به شمار می‌رود. 
شما می توانید آخرین اخبار طلا و سکه را از اینجا ببینید.    
برای آگاهی دقیق از قیمت لحظه ای طلا و سکه به صفحه   قیمت روز طلا مراجعه نمایید.             
برای اطلاع از آخرین اخبار بازار طلا و سکه در ایمیل خود، در خبرنامه سایت زر عضو شوید.
برای عضویت در کانال طلا و جواهر در تلگرام، بر روی دکمه Join در تلگرام خود کلیک کنید
منبع خبر: ایسنا
  ۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۹:۷:۴۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: