رای 80درصدی به رشد بهای طلا

قیمت جهانی طلا به بیش از 1243 دلار رسیده است.
قیمت جهانی طلا به بیش از 1243 دلار رسیده است.

قیمت جهانی طلا به بیش از 1243 دلار رسیده است.
تحلیلگران اقتصادی و فعالان بازارهای بین المللی بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده می تواند تا سطح 1250 دلاری افزایش یابد.
در نظرسنجی آنلاین این هفته کیتکو نیوز 1287 نفر شرکت کرده اند که 80 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
13 درصد نیز به کاهش قیمت طلا در روزهای آتی رای داده اند و 7 درصد نیز اعلام کردند که قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد کرد.
هفته گذشته نیز 60 درصد سرمایه گذاران بین المللی پیش بینی کرده بودند قیمت طلا به روند صعودی ادامه خواهد داد.
کارشناسان اقتصادی که هفته گذشته به کاهش قیمت طلا رای داده بودند، این هفته با سرمایه گذاران بین المللی همراه شده و پیش بینی کرده اند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.
از 36 کارشناس ارشد اقتصادی15 نفر در نظرسنجی شرکت کرده اند که 9 نفر معادل 60 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده است
یکی از مهمترین عللی که احتمالا موجب افزایش قیمت طلا در روزهای آینده خواهد شد این است که سرمایه گذاران زیادی بار دیگر به بازار طلا جذب شده اند.
به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی قیمت طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نوسانات ارزش دلار، گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره آمریکا و شاخص سهام قرار خواهد داشت.
این احتمال وجود دارد که قیمت طلا در روزهای آینده تا سطح1250 دلاری افزایش یابد.
نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی جهان و انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است. بازار طلا طی روزهای آینده منتظر انتشار آمارهای اقتصادی جدیدی در آمریکا منطقه یورو و چین است.

منبع خبر: 
  ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۶:۲۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: