قراردادهای طلایی میان ایران و چین

برای اولین‌بار قراردادهای طلایی میان ایران و چین بسته می‌شود
برای اولین‌بار قراردادهای طلایی میان ایران و چین بسته می‌شود

 در جلسه مشترکی که هیات تجاری چین با اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلای ایران داشته، مذاکراتی در رابطه با زمینه‌های مشترک همکاری بین دو کشور صورت گرفته که قرار شده برای اولین بار تفاهم‌نامه‌هایی امضا و همکاری‌های مشترک میان دو کشور آغاز شود.
عبادالله محمدولی در گفت‌وگو، در این باره اظهار کرد: در دیدار با هیات تجاری چین که به ایران سفر کرده‌اند در رابطه با فعالیت‌های مشترک مذاکراتی صورت گرفت و قرار شد این کشور در زمینه‌ ورود دستگاه‌ها و فناوری‌های جدید تراش سنگ‌های ارزشی با ما همکاری کند و در کوتاه‌ مدت قرار است در این زمینه اقداماتی صورت گیرد.
وی گفت: کشور چین در بخش ذخایر طلا وضعیت مناسبی و معادن خوبی دارد و در زمینه‌ واردات مواد خام نیز صحبت‌هایی شد که بعد از انجام بررسی‌های لازم در قالب تفاهم‌نامه مشترکی این اقدامات آغاز می‌شود.
محمدولی همچنین سرمایه‌گذاری در بحث راه‌اندازی کارخانجات مشترک طلا در ایران و چین را از دیگر محورهای مورد بحث عنوان کرد و افزود: باید مقدمات این کار مورد بررسی قرار گیرد و تفاهمات لازم منعقد شود.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی با بیان این‌که در کشور برلیان و الماس نداریم، عنوان کرد: با توجه به این‌که چین دارای ذخایر طلای بسیاری است و در بخش زیورآلات بازار خوبی دارد بسیار مشتاق است در کارهای هنری و صنایع دستی با ما همکاری کند.
وی با بیان این‌که ساخت زیورآلات در کشور ما اشتغالزایی خوبی را ایجاد می‌کند و رویکرد مناسبی به همراه خواهد داشت، ادامه داد: هیات تجاری چین که به کشورمان سفر کردند کاتالوگ‌هایی از کارهای هنری چندین هزار سال قبل ایران به همراه داشتند که این موضوع نشان‌دهنده ارزرشمند بودن این هنر برای آن هاست و تمایل دارند در زمینه‌ زیورآلات سنتی با ما همکاری کنند و از تبحر کشور ما در این زمینه استفاده کنند.
محمد ولی در عین حال بیان کرد: بهتر است مسئولان مربوطه نیز نگاه حمایتی در زمینه‌ زیورآلات سنتی که تلفیقی از هنر و صنعت است داشته باشند تا بتوانیم اشتغال خوبی را در این زمینه ایجاد کنیم.
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی گفت: با توجه به این‌که همه ساله در شانگهای چین نمایشگاهی برگزار می‌شود و با توجه به حضور قوی ایران در آن نمایشگاه، کشور چین با مباحث هنری و صنایع دستی ایران آشنا شده ‌و علاقه مند به همکاری مشترک با ایران شده است. 

منبع خبر: 
  ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۳:۳۵:۲۸ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: