استفاده از چراغ راهنمایی هوشمند در آمریکا

به تازگی چراغ راهنمایی جدیدی در شهر پیتسبورگ آمریکا نصب شده که زمان مسافرتهای شهری را برای هر خودرو تا ۲۵ درصد کاهش می‌دهد.
به تازگی چراغ راهنمایی جدیدی در شهر پیتسبورگ آمریکا نصب شده که زمان مسافرتهای شهری را برای هر خودرو تا ۲۵ درصد کاهش می‌دهد.

محققان دانشگاه ملون با نصب سیستم آزمایشی مدیریت هوشمند چراغ‌های راهنمایی در شهر پیتسبورگ موفق شدند تا زمان مسافرت شهری برای هر خودرو را تا 25 درصد کاهش دهند.
توقف بیش از حد خودروها در ترافیک‌ شهری نه تنها باعث کاهش آستانه تحمل رانندگان می‌شود، بلکه طبق برآورد وزارت حمل و نقل آمریکا سالانه بیش از 121 میلیارد دلار هزینه از طریق ترافیک و ازدحام خودروها در معابر شهری به اقتصاد این کشور تحمیل می‌شود.
محققان دانشگاه ملون با بررسی جامع اهمیت چراغ‌های راهنمایی در مدیریت ترافیک شهری دریافتند که حتی جدیدترین نمونه چراغ‌های راهنمایی در فواصل چند ساله مدیریت زمان می‌شوند و این در حالی است که الگوهای ترافیکی با سرعت بیشتری تغییر می‌کنند.
در سیستم مدیریت هوشمند چراغ راهنمایی یا Surtracجریان ترافیک با استفاده از تجهیزات نوین و پیشرفته مثل رادار و دوربین به صورت پیوسته توسط رایانه مورد بررسی قرار گرفته و خروجی این سیستم توسط الگوریتم اختصاصی هوش مصنوعی به صورت برنامه زمان‌بندی مشخص به چراغ‌های راهنمایی منتقل می‌شود.

منبع خبر: عصر خودرو
  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶:۵۳ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه