تصادف تاکسی خودران در سنگاپور

یک تاکسی خودران در سنگاپور دچار سانحه تصادف شد.
یک تاکسی خودران در سنگاپور دچار سانحه تصادف شد.

تاکسی خودران شرکت نوتونومی(NuTonomy) حین تست در یکی از خیابانهای عمومی سنگاپور، هنگام تغییر لاین با یک کامیون تصادف کرد.
شرکت نوتونومی که مسئول ساخت و آزمایش این فناوری است درباره این حادثه گفت: دو مهندس در خودرو خودران حضور داشته و سرعت خودرو پایین بوده است.
این تصادف مختصر بود و در آن به کسی آسیب نرسید. دلیل این تصادف هنوز مشخص نشده است.
در حال حاضر تمام کشورهای جهان به دنبال توسعه فناوری‌ خودران هستند و در این میان سنگاپور امیدوار است خودروهای خودران بتوانند شهروندان را به استفاده از خودروهای حمل‌ونقل عمومی تشویق کند.
آزمایش خودروهای خودران از ماه اوت در سنگاپور آغاز شده و طی آن شش تاکسی خودران از نقاط تعیین شده به مناطق خاص تا شعاع شش کیلومتر مربع، خدمات حمل‌ونقل ارائه می‌کنند.
شرکت فناوری سنگاپوری موسوم به "نوتونومی" برای اولین بار در جهان یک سری از ناوگان تاکسی های خودران بنام "روبوتاکسی" را به طور آزمایشی به کار گرفته و مردم می توانند با استفاده از یک اپلیکیشن تاکسی مورد نیاز خود را فرابخوانند.
خودروهای این ناوگان از تاکسی‌های خودران رنو zoe و میتسوبیشی i-MiEV هستند و این سرویس فقط در یک منطقه تجاری در شمال سنگاپور موجود است.
شرکت سنگاپوری می گوید که از ماه آوریل در حال تست این خودرو در منطقه مذکور بوده و اطلاعات جمع آوری شده از خودروهای خودران به این برند در اصلاحات نرم افزاری آتی کمک خواهد کرد.
هدف شرکت نوتونومی ایجاد یک سرویس گسترده روبوتاکسی تا سال 2018 است.
خودروهای خودران شرکت نو تونومی همچنین در میشیگان آمریکا و در انگلیس در مرحله تست قرار دارند.

منبع خبر: عصر خودرو
  ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۹:۳۹ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه