مشارکت 41 درصد خانوارها در سرشماری اینترنتی

رئیس مرکز آمار ایران شمار ثبت‌نام‌کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 1395 را تا ساعت 6 صبح دیروز، چهارشنبه 9 میلیون و 780 هزار خانوار اعلام کرد که 32 میلیون و 900 هزار نفر از جمعیت کشور را در بر می‌گیرد.
رئیس مرکز آمار ایران شمار ثبت‌نام‌کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 1395 را تا ساعت 6 صبح دیروز، چهارشنبه 9 میلیون و 780 هزار خانوار اعلام کرد که 32 میلیون و 900 هزار نفر از جمعیت کشور را در بر می‌گیرد.

رئیس مرکز آمار ایران شمار ثبت‌نام‌کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 1395 را تا ساعت 6 صبح دیروز، چهارشنبه 9 میلیون و 780 هزار خانوار اعلام کرد که 32 میلیون و 900 هزار نفر از جمعیت کشور را در بر می‌گیرد. امیدعلی پارسا دیروز به «ایرنا» گفت: میزان مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن به41 درصد رسید.

به گفته وی چنانچه 35 درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، ایران در شمار کشورهای توسعه‌یافته به لحاظ آماری قرار می‌گیرد این در حالی است که هم‌اکنون مشارکت خانوارها در سرشماری اینترنتی از میزان تعیین شده عبور کرده و بیشتر است. براساس این گزارش، مرکز آمار ایران ثبت‌نام اینترنتی هشت میلیون و 881 هزار خانوار را هدف‌گذاری کرده بود. رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به تمدید مدت زمان سرشماری اینترنتی تا روز جمعه پیش‌بینی کرد: با روند افزایشی ثبت‌نام اینترنتی به‌دلیل استقبال عمومی، میزان مشارکت مردم از سطح کنونی بیشتر می‌شود. این گزارش می‌افزاید: سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 1395 سوم مهرماه آغاز شد و مهلت پایان آن 24مهر بود که به‌دلیل استقبال مردم ابتدا تا 27 مهرماه و سپس برای دومین‌بار تا سی‌ام مهرماه (جمعه) تمدید شد. قائم‌مقام ستاد سرشماری نیز میزان مشارکت مردم تا عصر روز سه‌شنبه را 39درصد اعلام کرده بود که خبر آن در صفحه 18 چاپ شده است.

آغاز سرشماری‌حضوری سال 95

رئیس مرکز آمار ایران گفت: همچنین هشتمین دوره سرشماری حضوری نفوس و مسکن از صبح دیروز (چهارشنبه) در سراسر کشور آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه دارد. پارسا با یادآوری اینکه سرشماری امسال به دو شکل اینترنتی و حضوری انجام می‌شود، افزود: خانوارهایی که به روش اینترنتی در سرشماری شرکت کرده‌اند، با ارائه کد آماری خود به ماموران سرشماری، نیازی به پاسخگویی دوباره به سوالات سرشماری ندارند. براساس این گزارش، نخستین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1335 انجام شد. از سال 1335تا 1385 خورشیدی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در ایران به موجب قانون هر 10 سال یک بار اجرا می‌شد.

در سال 1386براساس مصوبه هیات وزیران فاصله زمانی اجرای سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن از 10 سال به پنج سال کاهش یافت.

 

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۷:۵۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه