تاثیر کاهش نرخ سود سپرده‌ها بربازار سهام

محمد کفاش پنجه شاهی، مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در خصوص روند بازار سهام تا پایان سال گفت: با توجه به متغیرهای مثبت پیش روی بازار، پیش‌بینی می‌شود هرچه به ماه‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم شرایط بازار بهتر خواهد شد.
محمد کفاش پنجه شاهی، مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام در خصوص روند بازار سهام تا پایان سال گفت: با توجه به متغیرهای مثبت پیش روی بازار، پیش‌بینی می‌شود هرچه به ماه‌های پایانی سال نزدیک می‌شویم شرایط بازار بهتر خواهد شد.

وی درباره متغیرهای مثبت و تاثیرگذار در بازار گفت: یکی از این عوامل تاثیرگذار بر بازار کاهش نرخ سود بانکی است. این متغیر معمولا با فاصله زمانی، تاثیر مثبت خود را بر اقتصاد و به خصوص بازار سرمایه نشان می‌دهد. این کارشناس بازار سرمایه، عامل دوم تاثیرگذار بر بازار سهام را گزارش‌های دوره‌ای دانست و اظهار داشت: گزارش‌های شش ماهه برای سهامداران مهم است و پیش‌بینی می‌شود بسیاری از شرکت‌ها گزارش‌های شش ماهه خوب و قابل قبولی را منتشر کنند. کفاش به روند قیمت نفت اشاره کرد و گفت: بحث قیمت نفت نیز برای بازار سرمایه مهم است و با توجه به روند صعودی آرام قیمت این کالا حتی اگر نفت در محدوده‌های قیمتی فعلی ثابت بماند، برای بازار اتفاق مثبتی است. مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن در ادامه افزود: در میان همه این عوامل مثبت، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز که در ماه آینده برگزار می‌شود برای بازار سهام ما بسیار مهم است. البته به نظر می‌رسد هیلاری کلینتون در این انتخابات برنده باشد که در صورتی که این اتفاق بیفتد، نگرانی بازار از این موضوع نیز برطرف می‌شود. وی معتقد است همه عوامل بالا در کنار هم می‌توانند بازاری بهتر را برای ماه‌های پایانی سال رقم بزنند. به گفته کفاش، مجموع مسایلی که در بالا مطرح شد در کنار هم می‌تواند بازار را در شرایط قابل قبولی قرار دهد اما یکی از عوامل منفی که باعث نگرانی اهالی بازار سرمایه است، وضعیت نمادهای بانکی است که احتمالا بازگشایی این نمادها به طور موقت تاثیر منفی بر بازار داشته باشد اما با گذر از این موضوع، بازار مجددا می‌تواند در مدار رشد آرام و باثباتی قرار گیرد. وی در ادامه به سهامداران توصیه کرد با نگاه بلندمدت در سهام بنیادی سرمایه‌گذاری کنند.به نوشته سنا،مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام تاکید کرد: سرمایه‌گذاران از تصمیم‌گیری عجولانه بپرهیزند و در سهام کوچک که سفته‌بازان در آن دست دارند، سرمایه‌گذاری نکنند تا متحمل ضرر و زیان نشوند. به گفته کفاش، در حال حاضر صندوق‌های سرمایه‌گذاری عملکرد بسیار خوبی در بازار سرمایه دارند تا جایی که برخی از صندوق‌ها بازدهی ماهانه 50 درصدی داشتند و بهتر است سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای از طریق این صندوق‌ها در بازار سرمایه‌گذاری کنند. وی در خاتمه به سهامداران توصیه کرد اسیر رفتارهای هیجانی نشوند و بدون تحلیل و عجولانه در صف‌های خرید و فروش قرار نگیرند.

منبع خبر: 
  ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۹:۱۷:۵ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: