سایه انتخابات آمریکا بر بازار طلا

 به نظر می رسد فضای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هیچ گاه تا این حد نامطمئن نبوده و این مساله موجب افزایش تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری برای طلا شده است.
به نظر می رسد فضای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هیچ گاه تا این حد نامطمئن نبوده و این مساله موجب افزایش تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری برای طلا شده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت اوراکل،از زمانی که اف بی آی اعلام کرده است که تحقیقات جدیدی را درباره ایمیل های جنجالی کلینتون آغاز خواهد کرد، نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمال پیروزی ترامپ بیشتر شده و این مساله به نفع قیمت طلا بوده است.
بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قطعا موجب افزایش قیمت جهانی طلا خواهد شد و حداقل رشد 8 درصدی قیمت طلا را در پی خواهد داشت.
جیمز استیل تحلیلگر ارشد موسسه اچ اس بی سی تاکید کرد: فارغ از اینکه چه کسی پیروز نهایی انتخابات خواهد بود، از نظر من پیش بینی قیمت طلا صعودی است. نتایج انتخابات کنگره آمریکا نیز طی هفته های آینده تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.
به نظر می رسد در صورت پیروزی کلینتون در انتخابات، تقاضای فیزیکی و سرمایه گذاری برای طلا افزایش خواهد یافت و قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به 1400 دلار خواهد رسید و میانگین قیمت هر اونس طلا نیز در سال 2016 به 1275 دلار می رسد.
برای سال 2017 میلادی نیز قیمت هر اونس طلا به 1440 دلار می رسد و میانگین قیمت طلا در سال آینده به 1310 دلار خواهد رسید.
البته وین گوردون تحلیلگر ارشد موسسه یو بی اس نیز بر این باور است که قیمت طلا در صورت پیروزی کلینتون در ابتدا 20 تا 30 دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت ولی مجددا روند صعودی را در پیش خواهد گرفت.
این تحلیل نشان می دهد که در صورت پیروزی ترامپ نیز قیمت جهانی طلا در ابتدا به بیش از 1400 دلار خواهد رسید و این احتمال وجود دارد که طی هفته های آینده سطح مقاومتی 1500 دلاری را نیز بشکند. این مساله موجب خواهد شد تا میانگین قیمت هر اونس طلا امسال به 1300 دلار برسد. پیروزی ترامپ موجب خواهد شد تا قیمت طلا در سال 2017 میلادی نیز به بیش از 1585 دلار برسد و میانگین قیمت هر اونس طلا نیز به بیش از 1420 دلار افزایش یابد.

منبع خبر: 
  ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۶:۵۳:۲۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: