پیش بینی تحلیلگران از قیمت طلا در این هفته

تازه ترین نظرسنجی کیتکو از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی هفته جاری با افزایش نسبی روبرو خواهد شد.
تازه ترین نظرسنجی کیتکو از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی هفته جاری با افزایش نسبی روبرو خواهد شد.

تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی در نظرسنجی هفته گذشته اعلام کرده بودند که اگر دونالد ترامپ در انتخابات به پیروزی برسد، قیمت جهانی طلا با رشد بیشتری روبرو خواهد شد.
ولی پیروزی غیر منتظره ترامپ در انتخابات روز سه شنبه، موجب شد تا قیمت طلا در مبادلات روز جمعه برای لحظاتی به پایین ترین سطح در 5 ماه اخیر کاهش یابد. این در شرایطی است که قیمت طلا در ساعات اولیه اعلام پیروزی ترامپ به بیش از 1300 دلار در هر اونس رسیده بود.
تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی به عنوان متوالی در 5 هفته روند نوسانات اونس طلا را به درستی پیش بینی کرده بودند ولی در هفته جاری این پیش بینی نادرست بوده است.
در نظرسنجی این هفته کیتکو 18 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد 9 نفر معادل 50 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. 8 نفر معادل 44 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده کاهش خواهد یافت و یک نفر معادل 6 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نخواهد یافت.
در نظرسنجی آنلاین کیتکو هم 803 نفر از سرمایه گذاران بین المللی شرکت کرده اند که از این تعداد نیز 414 نفر معادل 52 درصد اعلام کردند که اونس طلا با افزایش همراه خواهد شد. 292 نفر معادل 36 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت جهانی طلا با کاهش روبرو می شود و 97 نفر معادل 12 درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد کرد.
هفته گذشته 65 درصد سرمایه گذاران و 72 درصد کارشناسان اقتصادی پیش بینی کردند که قیمت طلا با افزایش روبرو می شود ولی این روند برعکس بوده و قیمت طلا با کاهش روبرو شده است.
برخی تحلیلگران بر این باورند که واکنش غیر منتظره بازار به پیروزی ترامپ طی هفته آینده نیز ادامه خواهد یافت و قیمت طلا با افت بیشتری روبرو می شود. ترامپ قول داده است تا مالیات ها را کاهش دهد و هزینه های دولتی را افزایش دهد.
تقویت ارزش دلار می تواند عامل مهمی برای کاهش بیشتر قیمت طلا باشد. گروه دیگری از کارشناسان اقتصادی نیز اعلام کردند که نااطمینانی نسبت به انتخابات آمریکا و پیروزی ترامپ موجب خواهد شد تا قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو شود.
سطح حمایتی قیمت طلا نیز 1220 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت با افت بیشتری روبرو خواهد شد.

منبع خبر: 
  ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۵:۴۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: