اختلاف نظر کارشناسان درباره قیمت طلا

هفته گذشته ۵۶ درصد سرمایه گذاران پیش بینی کردند که قیمت طلا کاهش روبرو خواهد شد. ۶۰ درصد تحلیلگران اقتصادی نیز اعلام کرده بودند که قیمت طلا با افزایش همراه خواهد شد.
هفته گذشته ۵۶ درصد سرمایه گذاران پیش بینی کردند که قیمت طلا کاهش روبرو خواهد شد. ۶۰ درصد تحلیلگران اقتصادی نیز اعلام کرده بودند که قیمت طلا با افزایش همراه خواهد شد.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،بر اساس این گزارش 20 تحلیلگر اقتصادی در نظرسنجی این هفته شرکت کرده اند که 12 نفر معادل 60 درصد اعلام کردند قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد. 5 نفر معادل 25 درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای داده اند و 3 نفر دیگر معادل 15 درصد نیز اعلام کردند قیمت جهانی طلا با تغییر چندانی روبرو نخواهد شد.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو 1070 نفر شرکت کرده اند که از این تعداد نیز 622 نفر معادل 58 درصد به کاهش قیمت طلا رای داده اند، 354 نفر معادل 33 درصد نیز پیش بینی کردند اونس طلا با افزایش روبرو خواهد شد و 94 نفر معادل 9 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا با تغییر چندانی روبرو نخواهد شد.
از اواسط ماه مِی تاکنون تحلیلگران اقتصادی در 75 درصد نظرسنجی ها روند قیمت طلا را درست پیش بینی کرده اند و این رقم برای سرمایه گذاران بین المللی به 61 درصد رسیده است.
قیمت طلا از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در 9 نوامبر بیش از 160 دلار کاهش داشته است. به اعتقاد برخی کارشناسان اقتصادی، قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر فشار شدید ناشی از فروش سرمایه گذاران بین المللی با کاهش بیشتری روبرو خواهد شد.
گروهی از تحلیلگران اقتصادی اعلام کردند که سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده 1180 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد تا 1185 دلار افزایش خواهد یافت.
به نظر می رسد برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در اواسط دسامبر و روشن شدن وضعیت نرخ بهره تاثیر زیادی بر قیمت طلا و ارزش دلار خواهد داشت.
فعالان بازارهای بین المللی معتقدند که در صورت کاهش بیشتر قیمت طلا در روزهای آینده بهترین فرصت ممکن برای خرید فراهم خواهد شد و سرمایه گذاران می توانند برای کسب سود بیشتر، اقدام به خرید کنند.

منبع خبر: 
  ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۱:۱۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: