بانک ملت برای سرمایه‌گذاران خارجی حساب ارزی افتتاح می‌کند

در تفاهمنامه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجه (سمات) با بانک ملت، این بانک برای افتتاح حساب ارزی برای سرمایه‌گذاران خارجی معرفی شد.
در تفاهمنامه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجه (سمات) با بانک ملت، این بانک برای افتتاح حساب ارزی برای سرمایه‌گذاران خارجی معرفی شد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک ملت، در مراسم امضای این تفاهمنامه که با حضور دکتر شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و دکتر ‌هادی اخلاقی‌فیض‌آثار و دکتر محمدرضا محسنی، مدیران عامل بانک ملت و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام شد، طرفین در راستای توسعه بازار سرمایه در عرصه بین‌المللی توافق کردند. ‌هادی اخلاقی‌فیض‌آثار، مدیرعامل بانک ملت در این مراسم از آمادگی کامل این بانک برای حمایت از بازار سرمایه در ابعاد داخلی و بین‌المللی خبر داد. دکتر شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این جلسه با قدردانی از مشارکت فعال بانک ملت در بازار سرمایه اظهار کرد: با توجه به پتانسیل‌های این بانک، کارهای خوبی را می‌توان در عرصه همکاری بازار پول و سرمایه انجام داد.

 بر اساس این گزارش، هدف از انعقاد تفاهمنامه بین بانک ملت و سپرده‌گذاری مرکزی، افزایش سطح همکاری فی‌مابین به‌منظور توسعه بازار سرمایه کشور و ابزارها و نهادهای مرتبط با آن به‌ویژه در حوزه بین‌المللی شدن بازار سرمایه ایران و جذب سرمایه‌گذاران خارجی در چارچوب قوانین و مقررات با رعایت اعمال نظارت‌های لازم، اعلام شده است. در چارچوب این تفاهمنامه، بانک ملت به‌عنوان عضو اتاق پایاپای از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به‌عنوان بانک دریافت‌کننده خدمات سرمایه‌گذاران ممتاز و بانک‌عامل در حوزه بانکداری بین‌المللی و مدیریت حساب‌های کارگزاری ارزی انتخاب شده است.

در عین حال در قالب تفاهمنامه مذکور، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نسبت به تعیین و معرفی بانک ملت به‌عنوان بانک عامل بین‌المللی خود برای افتتاح حساب ارزی برای سرمایه‌گذاران خارجی به‌منظور انجام معاملات اوراق بهادار و معاملات کالا در بورس‌های ایران و همچنین نهاد ذی‌صلاح برای انجام عملیات کارگزاری ارزی، تسویه و بازپرداخت اصلی و سود سرمایه‌گذاری و واریز حساب‌های سرمایه‌گذاران خارجی از جمله سرمایه‌گذاران کره‌جنوبی اقدام خواهد کرد. همکاری‌های فنی و تخصصی به‌منظور ایجاد درگاه سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران در زمینه موارد تعیین شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و ایجاد زمینه‌های لازم جهت فراهم کردن فرصت‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی و همچنین تامین مالی و تسهیل معاملات و ترتیبات ورود سرمایه‌های خارجی به بازار سرمایه ایران، از دیگر مفاد تفاهمنامه بانک ملت و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است. بر این اساس، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی متعهد شده است حساب‌های ارزی بانک ملت در خارج از کشور را به سرمایه‌گذاران خارجی از جمله سرمایه‌گذاران کره‌جنوبی، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار این کشور و بانک‌های طرف قرارداد بانک برای معاملات اوراق بهادار اعلام کند. بانک ملت نیز متعهد است تا پس از افتتاح حساب و واریز وجوه ارزی از سوی سرمایه‌گذاران خارجی با درخواست آنان، وجوه ارزی را به ریال تبدیل و بلافاصله به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نزد این بانک واریز کند.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۵:۲۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: