ورود بانک مرکزی به حوزه شرکت‌های فناوری مالی

معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک با اشاره به فعالیت شرکت‌های فناوری مالی فاقد مجوز، گفت: در بخش‌هایی که تهدید وجود دارد، بانک مرکزی وارد شده؛ چراکه این حوزه نیازمند یک قوانین خاص است.
معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک با اشاره به فعالیت شرکت‌های فناوری مالی فاقد مجوز، گفت: در بخش‌هایی که تهدید وجود دارد، بانک مرکزی وارد شده؛ چراکه این حوزه نیازمند یک قوانین خاص است.

به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، مهران محرمیان اظهارداشت: امنیت آسان یکی از مباحثی است که با همکاری اپراتورها در حال عملیاتی شدن است تا نگرانی مشتریان نسبت به استفاده از بانکداری الکترونیک رفع شود زیرا جلوگیری از پیشرفت به دلیل ایجاد امنیت اقدامی نادرست است.

وی افزود: هر چند تهدیدهایی در زمینه استفاده از بانکداری الکترونیک وجود دارد اما اینکه بخواهیم برای ایجاد امنیت از پیشرفت و نوآوری جلوگیری کنیم، اقدام اشتباهی است.

معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک ادامه داد: به عنوان نمونه درگیر موضوعی با عنوان «امنیت آسان» هستیم که هدف آن این است که برای ایجاد امنیت در پروژه امضا دیجیتال، با همکاری اپراتورها، فضای امنی برای استفاده مشتری از امضا دیجیتال ایجاد شود.

محرمیان درباره تغییرات لازم در حوزه زیرساخت، گفت: اقدامات مناسبی در این باره انجام شده اما هنوز به جایگاه مطلوب نرسیده‌ایم و ایجاد یک شبکه پایدار امن اختصاصی مدتها است که در دستور کار بانک مرکزی و نهادهای ذی‌ربط قرار دارد اما اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک با بیان به اینکه برخی مباحث در حوزه مراکز داده بزرگ و درخور بانک‌ها قرار دارد، گفت: به نظر می‌رسد در این حوزه نیاز به سرمایه‌گذاری‌های بیشتری وجود دارد؛ سرمایه گذاری‌هایی که بر مبنای دیدگاه‌های ابری باشد به این معنی که پلت‌فرم‌هایی ایجاد شود که در آن بانک‌های بزرگ از یک حوزه سرویس بگیرند و در عین کاهش هزینه‌ها، خدمات بهتری ارائه دهند.

وی تاکید کرد: موضوع مهمی که باید به دنبال حل آن باشیم، فرهنگ‌سازی در این باره است؛ زیرا مشتریان باید به این سیستم اعتماد داشته باشند.

منبع خبر: خبر گزاری مهر
  ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۸:۲۳:۳۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: