جواهر سازی

در آغاز، انگشت خود را اندازه‌گیری کنید. حال نوار کاغذی را دور انگشت بپیچید و محلی که لبه‌های کاغذ روی هم قرار می‌گیرند ...
در آغاز، انگشت خود را اندازه‌گیری کنید. حال نوار کاغذی را دور انگشت بپیچید و محلی که لبه‌های کاغذ روی هم قرار می‌گیرند ...

- حلقه‌ای با طرح شاخه کوچک

- ابزار مورد نیاز:

- سیم نقره‌ در اندازه ۳ میلی‌متر برای ساخت ساقه

-  دو قطعه هر یک در اندازه ۵ میلی‌متر از سیم نقره مدوری حدود ۲ میلی‌متر برای ساخت شاخه‌ها تفکیک شود.

- برای ساخت برگ از ورقه نقره‌ای در اندازه ۵/۱ میلی‌متر، به میزان ۵/۱ سانتی متر قطعه‌ای بریده شود.

- دو سانتی‌متر از ۱میلی‌متر سیم نقره برای تهیه پیچک اختصاص داده شود.

- دیگر ابزار لازم

- نوار کاغذی یا ابزار اندازه‌گیری حلقه

- فیلتر پلاستیکی صیقل دهنده(اختیاری(

- قالب سربی(گنبدی شکل) و پانچ مدور

  در آغاز، انگشت خود را اندازه‌گیری کنید. حال نوار کاغذی را دور انگشت بپیچید و محلی که لبه‌های کاغذ روی هم قرار می‌گیرند را علامت گذاری کنید. ضخامت فلز نیز اندازه‌گیری شود. پرگار را به اندازه دلخواه در مقابل خط‌کش استیل قرار دهید و به دقت نوار سیم ویژه ساقه اصلی را در محل برش، علامت بزنید.سیم اضافی را با قیچی جدا کنید و سپس محل آن را سوهان بکشید.

 در انتهای هر شاخه زاویه‌ای وجود دارد که باید سوهان کشیده شود و جهت آن در مقابل ساقه اصلی قرار گیرد. ۳ قطعه را روی قالب ذغالی یا "حصیر داغ Fire mat " قرار داده و با لحیم سخت، لحیم‌کاری کنید سپس آن‌ها را در آب و نمک قرارداده و آبکشی کنید.

 از سوهان نیمه مدور برای شکل دادن سیم استفاده کنید، به‌ طوری‌که در سطح ناهمواری ایجاد شود و سیم جلوه ارگانیکی پیدا کند. از بخش منحنی شکل سوهان، برای متناسب کردن ضربات سوهان استفاده کنید. سطح سیم را کامل سوهان بکشید.

 به کمک انبردست نیمه مدور قسمت انتهایی سیم را گرفته و بقیه فلز را با انگشتان خود به صورت اهرم درآورید. به یاد داشته باشید که قسمت مدور انبردست در بخش داخلی منحنی قرار گیرد. همین کار را با قسمت انتهایی دیگر سیم انجام دهید تا طرحی مدور به دست آید. درز سیم باید ۱ یا ۲ بار اره‌کاری شود تا لبه‌ها به طورکامل منطبق بر یکدیگر شوند و در نهایت با لحیم سخت یا معمولی لحیم‌کاری شوند. ممکن است بخواهید از رژ یا رنگ قرمز برای شاخه‌ها استفاده کنید. حال قطعه مورد نظر را در آب قرار داده و آبکشی کنید.

منبع خبر: نشریه طلا جواهر
  ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۸:۱۳:۲۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه