شرکت معدنی Newcrest

شرکت معدنی Newcrest یک شرکت استرالیایی است و نام آن در بازار سهام استرالیا موجود است. در ۳۱ آگوست ۲۰۰۵، ۲۶۲۹۳ نفر ...
شرکت معدنی Newcrest یک شرکت استرالیایی است و نام آن در بازار سهام استرالیا موجود است. در ۳۱ آگوست ۲۰۰۵، ۲۶۲۹۳ نفر ...

- کلیات  

شرکت معدنی Newcrest یک شرکت استرالیایی است و نام آن در بازار سهام استرالیا موجود است. در ۳۱ آگوست ۲۰۰۵، ۲۶۲۹۳ نفر سهامدار شرکت Newcrest بودند. عمده فعالیت شرکت Newcrest برروی صنعت معدنکاری طلا متمرکز شده و سود خود را از فروش شمش طلا و کنسانتره طلا-مس بدست می آورد. شرکت Newcrest اکثر شمش های طلای خود را برای فروش به بازارهای استرالیا و آسیا و کنسانتره های طلا- مس را به ژاپن و کره می فرستد. بنابراین شرکت Newcrest هم اکنون به عنوان یک تولید کننده بزرگ طلا در جهان مطرح است و این به علت تلاش های شبانه روزی دست اندرکاران این شرکت است.

- تاریخچه

شرکت Newcrest در سال ۱۹۹۰ از ادغام شرکت استرالیایی Newmont و BHP ایجاد گردید. Newcrest و مؤسسان آن دارای پیشینه قوی در زمینه اکتشاف، توسعه و بهره برداری معادن عمدتاً در استرالیا می باشد.

پیشینیان Newcrest یعنی شرکت معدنی Newmont در ۱۹۶۶ در استرالیا با استفاده از روش های علمی استاندارد و معدنکاری پیشرفته و مدیریت مناسب باعث سوددهی مناسبی به سهامداران شرکت گردید.

در سال ۱۹۷۲ کانسار Telfer در شمال غرب استرالیا کشف گردید.

در ۱۹۷۵ معدنکاری به روش روباز در معدن Telfer آغاز گردید. ( شرکت BHP به Newmont به منظور توسعه Telfer پیوست.

در سال ۱۹۸۷ شرکت Newmont به بازار سهام استرالیا راه یافت. فقط ۲۵% سهام به صورت معلق درآمد و ۷۵% باقیمانده آن در اختیار شرکت آمریکایی Newmont باقی ماند. در این سال دارایی شرکت ۷۰% سهام Telfer، ۶۰% New Celebration، ۱۰۰% Wattle Gully و طرح های اکتشافی معادن Kalgoorlie و Queensland بوده است.

- نتایج اقتصادی

در سال ۲۰۰۵ میزان سود خالص شرکت Newcrest پس از کسر مالیات ۲/۷۴ میلیون دلار بوده است. دلیل افزایش سود شرکت افزایش میزان بهره برداری ها بوده است.

- افزایش فروش طلا درحدود ۷۶۸,۲۸۰ انس با متوسط قیمت ۶۲۹ دلار برای هر انس بوده است.

- میزان خسارت از بازیافت طلا ۴/۴۶ میلیون دلار و سود ۱/۱ میلیون دلار بود و باعث کاهش قیمت ها به ۵۶۹ دلار به ازای هر انس گردید.

- میزان تولیدات ۷۸۸۲ انس طلا و ۵۵۳۲ تن فلز مس بوده است.

-سود حاصل از فروش طلا با افزایش ۷۶% به ۶۹۶ میلیون دلار به علت فروش بالاتر طلا از معدن Telfer بود، رسید.

-در نیمه سال فروش طلا ۹۲% و فروش طلا ۸۵% میزان تولید بوده است و بنابراین قیمت بازار معاملات را محدود نموده است.

-سود قبل از پرداخت مالیات برای نیمی از سال از قیمت عادلانه شرکت درحدود ۱۲ میلیون دلار و قیمت گذاری دقیق برای فروش سال قبل ۶/۲۷ میلیون دلار بوده است.

-میزان گردش وجود از بهره برداری ها به ۲/۴۴ میلیون دلار کاهش نشان می دهد و این به علت بدهی بالا و افزایش قیمت وام و پرداخت مالیات بوده است.

بهره برداری ها

- معدن Ridgeway ، استرالیا

کانسار Ridgeway در نوامبر ۱۹۹۶ در ۵۰۰ متری زیرسطح ۳ کیلومتری شمال غرب معدن روباز Cadia Hill کشف گردید. بهره برداری در Ridgeway در فوریه ۲۰۰۱ آغاز شد و کانسنگ اولیه در کارخانه Cadia Hill مورد بهره برداری قرار گرفت. معدن Ridgeway بزرگترین معدن زیرزمینی در میان معادن زیرزمینی استرالیا و مؤثرترین معدن طلای زیرزمینی در جهان به شمار می رود.

Ridgeway در کانسارهای واقع در غرب استرالیا در تونل کانی زایی Cadia Valley تشخیص داده شد.

خلاصه ای از اطلاعات مربوط به معدن Ridgeway، استرالیا

این کانسار نیمه عمودی بوده و در اطراف توده مونزونیتی گسترش یافته و در توالی آتشفشانی ها و رسوبی های اردوویسین نفوذ کرده است. کانی زایی طلا- مس در Ridgeway همراه با نفوذی های مونزونیت و رگه های کوارتزی، رگه های کوارتز سولفیدی صفحه ای، استوک ورکی به خصوص در مونزونیت ها اتفاق افتاده است.

کارخانه Ridgeway دارای ظرفیت اسمی ۴ میلیون تن در سال بوده اما این میزان در عمل افزایش نشان می دهد. در سال ۲۰۰۴ سرعت بهینه بهره برداری ۶/۵ میلیون تن در سال با توجه به دستگاه های خردکننده و بازیافتی می باشد.

معدن Cadia Valley استرالیا

بهره برداری های Cadia Valley به عنوان بزرگترین تولیدکننده طلا و مس در New South Wales و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان طلا در استرالیا به شمار می رود. بهره برداری ها شامل معدن روباز عیار پایین Cadia Hill و معدن زیرزمینی عیار بالاتر Ridgeway می باشد.

ماده معدنی Cadia Hill در سال ۱۹۹۲ کشف گردید. ایجاد ساختمان معدن در اکتبر ۱۹۹۶ آغاز گردید و بهره برداری ها در آگوست ۱۹۹۸ با تخصیص بودجه به این پروژه کامل گردید.

کانی زایی در Cadia Hill در امتداد شمال غربی به طول ۶ کیلومتر و عرض ۲ کیلومتر قرار گرفته و عمدتاً همراه با مونزونیت های اواخر اردوویسین بوده که درون توالی از سنگ های رسوبی و آتشفشانی اردوویسین نفوذ کرده اند.

بیشتر طلای بازیافتی از طریق فرآیند متمرکز سازی بدست می آید. طلا همچنین از طریق مدار ثقل سنجی که شمش های طلا را تولید می نماید، بازیافت می شود.

نمایی از کارخانه فرآوری معدن Telfer استرالیا

- معدن Telfer استرالیا

معدن Telfer در سال ۱۹۷۱ کشف شد و بوسیله شرکت استرالیایی Newmont مورد بهره برداری قرار گرفت و بعد از تأسیس شرکت Newcrest در سال ۱۹۹۱ به مالکیت این شرکت درآمد. معدن اصلی از ۱۹۷۷ تا ۲۰۰۰ مورد بهره برداری قرار گرفت و بیش از ۶ میلیون انس طلا تولید گردید.

در کارخانه فرآوری معدن در مارس ۲۰۰۲ درحدود ۱۹ میلیون انس طلا و ۷۴۰ کیلوتن مس بدست آمد. در پی آن اکتشافات عظیم شامل بیش از ۱۴۰ کیلومتر حفاری و ۱۵۰۰۰۰ تن نمونه با حجم زیاد گرفته شد. Telfer به یکی از بزرگترین معادن طلای استرالیا با تولید متوسط ۸۰۰۰۰۰ انس طلا و ۳۰۰۰۰ تن مس در سال در یک دوره ۲۴ ساله تبدیل خواهد شد.

کانی زایی طلا و مس میزبان حوزه استوک ورکی و ریفی در رسوبات پروتروزوئیک هستند. کانی زایی در Main Dome تا اعماق ۳/۱ کیلومتری زیرسطح و در West Dome تا ۶۰۰ متری زیرسطح زمین ادامه دارد. هر دوی این کانسارها به صورت روباز معدنکاری می شوند. معدنکاری روباز در Telfer بوسیله دستگاه های حفار هیدرولیک انجام می شود.

- معدن Toguraci ، اندونزی

کانسار اپی ترمال عیار بالای Gosowong در سال ۱۹۹۵ کشف گردید. ساختار پروژه در اکتبر ۱۹۹۸ آغاز گردید و اولین طلای تولیدی در جولای ۱۹۹۹ تولید شد. معدنکاری در معدن روباز در ماه می ۲۰۰۲ کامل شد اما فرآوری کانسار تا آپریل ۲۰۰۳ ادامه یافت. در طول عمر چهار ساله معدن از کانسار عیار بالای Gosowong، ۷۷۲۰۰۰ انس طلا با متوسط قیمت نقدی ۲۲۶ دلار به ازای هر انس تولید شد.

کانسار Toguraci در قسمت جنوب غربی معدن تهی شده Gosowong قرار گرفته است. کانی زایی طلای عیار بالای اپی ترمال به صورت رگه ای شیب دار انجام شده است. توسعه این کانسار در جولای ۲۰۰۳، بعد از اعطای مجوز بوسیله دولت اندونزی انجام پذیرفت. آماده سازی سایت، آماده سازی جاده ارتباطی معدن و فعالیت های برداشت در دوره شش ماهه با تولید اولین طلا در فوریه ۲۰۰۴ انجام پذیرفت. تولید شمش طلا و نقره از محلول باردار از طریق فرآوری Merril-Crowe ( ته نشست روی) انجام می شود.

- معدن Cracow ، استرالیا

بهره برداری های Cracow شامل معدن عیار بالای کوچک بوده و همچنین شامل پروژه های حاشیه ای کوچک می باشد. طرح معدن کنونی شامل سه معدن از نه معدن تعیین شده از لحاظ ساختاری در منطقه بوده است. معدنکاری در این معدن در دسامبر ۲۰۰۳ آغاز گردید و اولین تولید طلا در نوامبر ۲۰۰۴ انجام پذیرفت. شرکت Newcrest بهره برداری های معدنی و اکتشافی را در منطقه مدیریت کرد.

کانسار طلای Cracow کانی زایی اپی ترمال سولفید پایین همراه با رگه های کوارتزی می باشد. کانی زایی طلای عیار بالا در سه قسمت معدن (Royal، Crown و Sovereign) ایجاد شده اند و در ارتفاع ۱۰۰ تا ۶۰۰ متری زیرسطح زمین و ۵/۱ کیلومتری غرب کارخانه فرآوری قرار گرفته است. توسعه یافتگی این کانسار تقریباً ۳۵۰ متر بوده است، کانسار Crown دارای طول تقریبی ۳۰۰ متر و طول کانسار Sovereign تقریباً ۳۰۰ متر بوده است.

عرض ماده معدنی به طور متوسط ۵ متر بوده و تغییراتی را در ضخامت افقی نشان می دهد اما عیار آن تغییرات کمی را متحمل شده است.

- پروژه ها

- پروژه Telfer

در نوامبر ۲۰۰۲ مطالعات امکان سنجی به منظور توسعه مجدد Telfer و بررسی امکان سوددهی پروژه انجام پذیرفت. مراحل توسعه پروژه در دو مرحله انجام پذیرفت، مرحله اول شامل توسعه مجدد بهره برداری های روباز و ایجاد ساختمان فرآوری جدید معدن می باشد. مرحله دوم شامل توسعه بهره برداری های زیرزمینی است.

در مرحله اول توسعه مجدد معدن Telfer را در۲۰۰۴-۲۰۰۵ کامل کرد و در فوریه ۲۰۰۵ تولید محصولات اقتصادی از معدن روباز آغاز گردید. معدن زیرزمینی در مرحله توسعه باقی مانده است. ماده معدنی به صورت نیمه سطحی توسعه یافت، روش بهینه سازی معدن برای کانسار Telfer Deeps انجام پذیرفت و باعث کاهش قیمت ها گردید و میزان تولیدات معدن افزایش یافت.

 سرعت تولیدات معدن با ظرفیت کامل ۴ میلیون تن کانسنگ در سال با حمل کانسنگ از معدن از طریق تونل قائم اختصاصی صورت می گرفت. در اواخر ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ سرعت تولیدات معدن زیرزمینی اجازه تولید اولین کانسنگ معدن را داد و این میزان در دسامبر ۲۰۰۶ به ۴ میلیون تن در سال خواهد رسید. کل میزان سرمایه برای دو مرحله تقریباً ۴/۱ بیلیون دلار خواهد بود.


نمایی از تانک های لیچینگ کارخانه فرآوری معدن Telfer

 -پروژه Cadia East

پروژه Cadia East در حاشیه شرقی معدن Cadia Hill درون تونل کانی زاییCadia ، در جایی که معدن روباز بزرگ و معدن زیرزمینی طلا- مس توسعه یافته است. در طول ۲۰۰۵ مطالعات امکان سنجی در این پروژه اصلاح گردید.

کانسار Cadia East یک زون پورفیری کانی زایی طلا- مس در مجاورت حاشیه شرقی توده ماده معدنی Cadia Hill و به طول بیش از ۵/۲ کیلومتر در شرق توسعه یافته است. ذخایر معدنی Cadia East درحدود ۱۸ میلیون انس طلا و ۹/۲ میلیون تن مس است. این ذخایر شامل دو زون یک معدن روباز و یک معدن زیرزمینی می باشند. تخمین ذخایر کانسنگ اولیه برای زون زیرزمینی ۶ میلیون انس طلا و ۶۳/۰ میلیون تن مس در ژوئن ۲۰۰۵ بوده است. این تخمین با بیش از ۱۶۵ کیلومتر حفاری در بیش از ۱۶۸ گمانه تأیید شده است. زون زیرزمینی Cadia East به سمت غرب، شرق و اعماق توسعه یافته است. مطالعات معدنی، میزان پتانسیل معدن روباز را وسیع و عیار پایین در نزدیکی سطح و معدن زیرزمینی از ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ متر برای کانسار باقیمانده اعلام می نماید، هسته بزرگ و دارای عیار بالا و هاله اطراف آن عیار پایین می باشد.

- پروژه Kencana

پروژه Kencana بوسیله شرکت سرمایه مشترک PT Nusa Halmahera Minerals در یک کیلومتری جنوب معدن اصلی Gosowong واقع شده است. توسعه این کانسار سومین معدن را در منطقه Gosowong نشان می دهد. مطالعات انجام شده قابلیت سوددهی معدن زیرزمینی را هم بررسی نموده است.

پروژه Kencana شامل توسعه معادن زیرزمینی عیار بالا، کانسار طلای اپی ترمال در ۱۲۵ متری زیرسطح زمین قرار گرفته است. کانی زایی معدن ۲/۲ میلیون انس منبع و ۸۶/۰ میلیون انس ذخیره می باشد.

روش معدنکاری cut-and-fill به عنوان روش مناسب تر دراین معدن برگزیده شد، و این به علت شرایط زمینی فقیر و سرعت بازیافت بالا بوده است. طرح اولیه معدن، بازیافت ۶/۱ میلیون انس طلا در طی ۶ سال بوده است. کل هزینه سرمایه در اولین تولیدات درحدود ۴۴ میلیون دلار آمریکا تخمین زده شد و شامل توسعه زیرزمینی، تجهیزات معدنکاری و تجهیزات اضافه شده به معدن می باشد. تخمین زده می شود، اولین تولیدات طلا در فصل چهارم سال ۲۰۰۶ تولید شود.

- پروژه Ridgeway Deeps

پروژه Ridgeway Deeps شامل توسعه ذخایر کانی زایی در معدن Ridgeway است. در دسامبر ۲۰۰۴ توسعه تصاعدی در پروژه انجام پذیرفت و ساختمان فرآوری در اوایل ۲۰۰۵ ایجاد گردید.

این پروژه در معدن اصلی از عمق ۳۰۰ متری تا ۱۳۰۰ متری زیرسطح زمین توسعه یافته است. پیش بینی شده عمر معدن Ridgeway تا ۲۰۱۸ ادامه یابد.

کارهای توسعه ای با کاهش مواجه شد و سیستم تهویه ای بهبود یافت. معدنکاری زیرزمینی به منظور توسعه پروژه انجام شد. در مسیر توسعه معدنکاری، زمان بندی و تجهیزات فرآوری مورد نیاز معدن تأمین گردید. در طول سال های ۲۰۰۵_۲۰۰۶ مطالعات مقدماتی امکان سنجی و در سال های ۲۰۰۶_۲۰۰۷ مطالعات امکان سنجی گسترده و قطعی کامل خواهد گردید.

- اکتشافات

- ناحیه Cadia Cadia East

در Cadia East حفاری های عمیق و مطالعات امکان سنجی اولیه، تخمین میزان ذخایر اولیه را در فوریه ۲۰۰۴ و توسعه آن را در ۳۰ ژوئن ۲۰۰۴ امکان پذیر نموده بود. تخمین جدید با افزایش ۴/۸ میلیون انس در ذخایر طلا و ۲/۱ میلیون تنی مس بوده در نتیجه میزان کل ذخایر معدن ۱۸ میلیون انس طلا و ۹/۲ میلیون تن مس تعیین گردید. این ذخایر شامل: ذخایر ممکن معدن روباز درحدود ۳۰۰ میلیون تن با عیار ۴۶/۰ گرم درتن طلا و ۳۷/۰ درصد مس، ذخایر احتمالی و ممکن معدن زیرزمینی درحدود ۵۳۰ میلیون تن با عیار ۸۱/۰ گرم درتن طلا و ۳۳/۰ درصد مس می باشد. Cadia East یک نوع کانسار پورفیری مس- طلا بوده و تا عمق بیش از ۱۵۰۰ متری زیرسطح زمین امتداد می یابد. ذخایر زیرزمینی عمیق تر به سمت شرق و غرب و اعماق توسعه یافته است. حفاری های سطحی در کانی زایی زیرزمینی ادامه یافته و توسعه کانی زایی را در غرب منطقه در زون عیار بالا و در اطراف کانی زایی عیار پایین ارزیابی می نماید. پیش بینی می شود، حفاری های اضافی در ذخایر زیرزمینی افزایش یابد.


 
نمایی از فعالیت های اکتشافی در ناحیه Cadia

Ridgeway

درRidgeway حفاری های عمیق ذخایر قبل از معدنکاری تا ۲۷۰۰۰۰ انس طلا و ۱۷۰۰۰ تن مس افزایش یافته است، که این میزان با نتایج ۲۰۰۲-۲۰۰۳ مقایسه شد، اما پس از تهی سازی معدن، میزان ذخایر موجود در معدن با کاهش به ۲۳۰۰۰۰ انس طلا و ۳۴۰۰۰ تن مس رسیده است.

کانی زایی جدید بلافاصله در زیر کانسار موجودRidgeway واقع شده است و این کانسار تا ۱۳۰۰ متری زیر سطح زمین توسعه یافته است. حفاری های عمیق به عنوان کانسارهای باقیمانده در اعماق ادامه یافته است.

Junction Reefs )-  با ۵۱ درصد سهام(

در ناحیه سرمایه گذاری مشترک Junction Reefs در طول ناحیه اکتشافی Cadia، حفاری ها در ناحیه Warrengong توسعه یافته است. بیشترین فاصله ها برای کانی زایی ثبت گردید. حفاری های اضافه در سال های ۲۰۰۴-۲۰۰۵ برنامه ریزی گردید.

- اکتشافات Gosowong

- توسعه Gosowong  رگه Kencana

کانسار Kencana توده کانی زایی طلای اپی ترمال بوده که در یک کیلومتری جنوب معدن Gosowong واقع شده است. اولین بررسی های ذخایر در فوریه ۲۰۰۴ آغاز گردید. میزان ذخایر احتمالی و ممکن معدن ۶۹/۰ میلیون تن با عیار ۴۱ گرم درتن طلا تعیین شد و میزان ۹۲/۰ میلیون انس سهام، متعلق به Newcrest در شمال غرب، که بیشتر مربوط به کانسارهای حفاری شده می باشد، تخمین زده شد.

کانی زایی در قسمت جنوب شرق و اعماق توسعه یافته است. حفاری ها با توجه به بررسی های انجام شده در قسمت جنوب شرقی کانی زایی متمرکز شده است و محدوده های پایینی و بالایی آن را مشخص می نماید. ذخایر عیار بالا در ۲۰۰ متری جنوب شرق ذخیره موجود ثبت شده است.

Toguraci

ذخایر جدید Toguraci در منطقه تعیین گردید. این ذخایر شامل کانی زایی طلا در ساختارهای Kayu Manis و Damar می باشد.

محدوده Telfer  ناحیه اکتشافی Telfer

ناحیه اکتشافی Telfer بر روی تپه Trotman واقع شده است، بیشتر شواهد کانی زایی طلا در خارج تپه قابل مشاهده می باشد. تپه Trotman در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق Telfer واقع شده است.

حفاری ها در نیمه اول ۲۰۰۳-۲۰۰۴ بر روی کانسار Backdoor متمرکز شد و نشان می دهد که کانی زایی برشی نازک لایه به سمت غرب انجام شده اما در قسمت شرقی جایی که توسعه یافتگی را بهتر نشان می دهد، باز باقی مانده است. حفاری ها در قسمت نهایی سال ۲۰۰۳-۲۰۰۴ برنامه ریزی گردید اما به علت شرایط نامناسب جوی انجام نشد. نتایج این بررسی ها در سال ۲۰۰۴-۲۰۰۵ با اکتشاف Backdoor کامل گردید، گرچه حفاری مغزه ای عمیق در قسمت شرقی زون برشی هم بررسی گردید.

حفاری های اکتشافی در سال های ۲۰۰۴-۲۰۰۵ در تپه های Connaughton و Tim در نواحی Grace و Parallel متمرکز شده بود.

- اکتشافات Cracow

ساختارهای کانی زایی تعیین شده در خلال توسعه معدن، بوسیله حفاری های اکتشافی با فواصل زیاد، اکتشاف کانی زایی در ساختارهای Sterling را نشان می دهد. کانی زایی طلا برای تعیین محدوده ذخایر باعث کشف ساختارهای Sterling، Klondyke North، Roses Pride، Sovereign، Empire و Phoenix و همچنین رگه های کانی زایی Royal و Crown گردید. ساختار Sterling در ۳۰۰ متری غرب ساختار Empire واقع شده است. حفاری های اضافی در ساختار Sterling ادامه یافت و ساختار کانی زایی گسترده آن کشف شد. نتایج حفاری ها از ساختار Sovereign امکان افزایش کانی زایی را نشان داد. حفاری های اکتشافی برای ساختارهای کانی زایی طلا در ۲۰۰۴-۲۰۰۵ در ناحیه اطراف رگه های کانی زایی Crown و Royal ادامه یافت و اهداف تعیین شده در قسمت شرقی ناحیه طلادار Cracow را تعیین نمود.


نمایی از معدنکاری در معدن Cracow

- اکتشافات Ashburton, WA

در محدوده Ashburton کانی زایی طلا از نوع کارلین، میزبان سنگ رسوبی بوده است. با گذشت پنج سال از حفاری های اکتشافی تعدادی آنومالی طلا در رسوبات اکسیده که به مساحت ۲۰۰ کیلومتری گسترده شده اند، تعیین گردید. در طول این سال Newcrest همکاری های خود را با شرکت Sipa Resources Limited از ۷۰% به ۸۰% افزایش داد.

کارهای صحرایی در نیمه ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ با شروع گردبادهای Fay و Monty قطع شد و تعیین طلا از رسوبات اکسیده بر اساس حفاری ها در Electric Dingo، Cleopatra North، Romulus و Merlin تثببت گردید. این نتایج شامل ۱۸ متر با عیار ۳ گرم درتن طلا از گمانه ۷۰ متری در Cleopatra North و ۱۷ متر با عیار ۲/۳ گرم درتن از گمانه ۶۴ متری در Romulus می باشد.

 عیار طلا Moderate در رسوبات اکسیده نشده در کانسار Anthiby Well ثبت شد و این دلیلی برای جستجوی اولیه کانی زایی طلا بوده است. نتایج این بررسی ها شامل ۸ متر با عیار ۱/۳ گرم درتن و ۵ متر با عیار ۳/۴ گرم درتن طلا از عمق کمتر از ۱۰۰ متری زیرسطح زمین بوده است.

حفاری های عمیق تر در Anthiby Well و دیگر کانسارها، شامل معدن Mt Olympus برای سال ۲۰۰۴-۲۰۰۵ برنامه ریزی گردید.

منبع خبر: پایگاه ملی داده ها
  ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۴۰:۱۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: