رشد ۶ واحدی آیفکس در هفته پایانی پاییز

شاخص کل فرابورس(آیفکس) در هفته پایانی پاییز امسال با رشد ۶ واحدی مواجه شد و در ارتفاع ۸۷۲ واحدی قرار گرفت.
شاخص کل فرابورس(آیفکس) در هفته پایانی پاییز امسال با رشد ۶ واحدی مواجه شد و در ارتفاع ۸۷۲ واحدی قرار گرفت.

در هفته پایانی پاییز امسال نقل و انتقال یک‌هزار و 537 میلیون ورقه بهادار به ارزش 7 هزار و 739 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس ایران انجام شد و در این مدت شاخص کل فرابورس نیز رشد نزدیک به 6 واحدی را تجربه کرد و در نزدیکی ارتفاع 872 واحدی ایستاد. همچنین همسو با رشد آیفکس، ارزش بازار فرابورس نیز با افزایش بیش از چهار هزار واحدی معادل 0.5 درصد روبه‌رو شد.
در همین حال در مجموع بازارهای اول، دوم و پایه تعداد یک‌هزار و 508 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 773 میلیارد ریال مورد دادوستد قرار گرفت و بازار دوم فرابورس نیز با خرید و فروش 982 میلیون سهم به ارزش یک‌هزار و 883 میلیارد ریال بهترین عملکرد را در مقایسه با بازار اول و پایه تجربه کرد، به‌طوری که با رشد 129 درصدی حجم و 29 درصدی ارزش معاملات روبه‌رو شد.
همچنین معامله 29 میلیون ورقه به ارزش 4 هزار و 966 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس نتیجه نقل و انتقالات صورت گرفته در این بازار است که اگرچه نسبت به هفته قبل‌تر با افت همراه بود اما در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 71 درصدی حجم و 25 درصدی ارزش معاملات را تجربه کرد.
افزون بر این در این بازار، صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در مقایسه با اوراق بدهی و تسهیلات مسکن با رشد معاملات روبه‌رو شد و در این هفته ETFها به تعداد 24 میلیون ورقه به ارزش 287 میلیارد ریال معامله شد که با رشد 6 و 10 درصدی حجم و ارزش همراه بود در حالی که معاملات اوراق بدهی و تسهیلات مسکن نسبت به هفته پیشین روند نزولی به خود گرفتند.
این گزارش می‌افزاید: ارزش معاملات صنایع فرابورسی نیز در هفته‌ای که گذشت به 991 میلیارد ریال رسید که سهم 29 درصدی از این رقم به گروه فلزات اساسی با معامله 287 میلیارد ریال اختصاص داشت و پس از این گروه، شیمیایی‌ها با معامله 94 میلیارد ریال و گروه انبوه‌سازی با دادوستد 93 میلیارد ریال در رده‌ دوم و سوم صنایع فرابورسی به‌ترتیب با سهم 10 و 9 درصدی ایستادند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۸:۱۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: