۲۰ درصد کل معاملات ۹ ماه گذشته بورس در اختیار ۵ کارگزار

تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۲۰.۴۳ درصد کل ارزش معاملات بورس را در ۹ ماه گذشته به خود اختصاص دادند.
تعداد ۵ شرکت کارگزاری ۲۰.۴۳ درصد کل ارزش معاملات بورس را در ۹ ماه گذشته به خود اختصاص دادند.

بر اساس اطلاعات منتشره توسط اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس در 9 ماه گذشته از 108 کارگزار فعال در بورس، 105 کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده اند.
همچنین بیش از 35 درصد از کل معاملات الکترونیکی در این مدت در 5 کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری های مفید با 21.41 درصد، فارابی با 4.02 درصد، آگاه با 3.52 درصد، مبین سرمایه با 3.43 درصد و بانک کشاورزی با 2.87 درصد رتبه های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.
از سوی دیگر از کل معاملات انجام شده در این مدت، بیش از 233 هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که بیش از 24 درصد کل خرید و فروش می باشد.
بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش 108 کارگزار فعال بورس تهران نیز از ابتدای امسال تاکنون بیش از 943 هزار میلیارد ریال بوده است.
براین اساس ارزش خرید و فروش خرد و بلوک هم در این مدت معادل 81 درصد کل معاملات بوده و ارزش خرید و فروش عمده و سایر نیز 27 درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.
این گزارش می افزاید: تعداد 5 شرکت کارگزاری در 9 ماه گذشته 20.43 درصد کل ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند که بر این اساس شرکتهای کارگزاری مفید با 6.35 درصد، کارگزاری بانک پارسیان با 4.17 درصد، کارگزاری بانک پاسارگاد با 3.62 درصد، کارگزاری امین آوید با 3.23 درصد و تامین سرمایه نوین با 3.6 درصد در رتبه های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲:۶ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: