افزایش دلار بزرگترین مانع برای قیمت طلا

قیمت جهانی طلا پس از پایان تعطیلات کریسمس در برخی کشورها با افزایش نسبی روبرو شده است. این در حالی است که تقویت ارزش دلار مانع بزرگی برای رشد بیشتر قیمت طلا بوده است.
قیمت جهانی طلا پس از پایان تعطیلات کریسمس در برخی کشورها با افزایش نسبی روبرو شده است. این در حالی است که تقویت ارزش دلار مانع بزرگی برای رشد بیشتر قیمت طلا بوده است.

به نقل از پایگاه خبری رویترز،سرمایه گذاران بین المللی همچنان منتظر روشن شدن مسیر قیمت طلا در مبادلات روزهای آینده هستند هر چند به نظر می رسد روند مبادلات هنوز به حالت عادی بازنگشته است.
ارزش دلار آمریکا در برابر ین و یورو با افزایش نسبی روبرو شده و این مساله تمایل سرمایه گذاران بین المللی برای خرید طلا را کاهش داده است.
قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی با 0.3 درصد افزایش روبرو شده و به بیش از 1136 دلار رسیده است. قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز سه شنبه برای لحظاتی به 1131 دلار رسیده بود.
تحلیلگران اقتصادی استاندارد بانک در توکیو تاکید کردند: سرمایه گذاران منتظر رئیس جمهور ترامپ در آمریکا هستند و تا زمانی که سیاست های اقتصادی و مالی دولت جدید آمریکا روشن نشود، نمی توان اظهار نظر قطعی درباره روند قیمت طلا در ماه های آینده داشت.
تحلیلگران استاندارد بانک افزودند: سرمایه گذاران منتظر تحولات بازارهای دلار و سهام نیز هستند تا برای سرمایه گذاری در بازار طلا تصمیم گیری کنند. اگر سیاست های مالی و اقتصادی ترامپ موجب کاهش ارزش دلار و افت شاخص سهام شود، بهترین فرصت برای خرید طلا فراهم خواهد شد.
ارزش دلار در برابر ین به بالاترین سطح در 10 ماه اخیر رسیده و هر دلار در برابر 118 ین مبادله شده است. قیمت جهانی طلا به شدت در برابر نوسانات ارزش دلار و نرخ بهره واکنش نشان می دهد.
فدرال رزرو آمریکا در نشست پایانی 2016 میلادی تصمیم گرفت تا نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش دهد و پیش بینی کرده است که در سال آینده نیز 3 بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
 تقاضای طلا در بازار هند نیز طی هفته گذشته علی رغم افت قیمت در بازارهای بین المللی همچنان روندی نزولی داشته است. به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۱:۵۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: