مارکت اوراکل و پیش بینی قیمت طلا

پایگاه اینترنتی مارکت اوراکل در تازه ترین گزارش خود ۱۰ پیش بینی مهم اقتصادی و سیاسی در سال ۲۰۱۷ میلادی را منتشر کرده است.
پایگاه اینترنتی مارکت اوراکل در تازه ترین گزارش خود ۱۰ پیش بینی مهم اقتصادی و سیاسی در سال ۲۰۱۷ میلادی را منتشر کرده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت اوراکل، تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که قیمت هر اونس طلا امسال به بیش از 1500 دلار خواهد رسید. وقوع بحران ارزی در بازارهای بین المللی عامل اصلی افزایش شدید قیمت طلا در سال جاری خواهد بود.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس نقره نیز امسال به بیش از 25 دلار خواهد رسید و حتی این احتمال وجود دارد که قیمت نقره تا 30 دلار نیز افزایش یابد. رشد تقاضای صنعتی بیشترین نقش را در افزایش احتمالی قیمت نقره خواهد داشت.
از جمله پیش بینی های مهم دیگر این سایت می توان به کاهش ارزش دلار آمریکا در سال 2017 میلادی و کاهش شاخص ارزش دلار به زیر 100 واحد اشاره کرد. افزایش هزینه های دولت آمریکا موجب کسری بودجه سنگین خواهد شد و این مساله در نهایت افت ارزش دلار را در پی خواهد داشت.
تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که بازار سهام امسال با سقوط شدیدی روبرو می شود و یک سوم و یا شاید یک دوم از ارزش خود را پس از بحران مالی 2008 میلادی از دست خواهند داد.
پیش بینی بعدی این است که فدرال رزرو آمریکا نمی تواند روند صعودی نرخ بهره را در سال 2017 ادامه دهد و حداکثر یک یا دو بار نرخ بهره را افزایش می دهد.
پیش بینی مهم دیگر کارشناسان اقتصادی این است که قیمت جهانی نفت بار دیگر به کمتر از 40 دلار در هر بشکه خواهد رسید. به نظر می رسد کاهش سقف تولید اوپک نیز تاثیر چندانی بر جلوگیری از روند نزولی قیمت نفت نخواهد داشت.
پیش بینی می شود که قیمت مسکن و مستغلات در بازار آمریکا با کاهش روبرو خواهد شد. این برای نخستین بار از سال 2011 خواهد بود که قیمت مسکن با کاهش همراه خواهد بود.
جنگ تجاری با چین نیز پیش بینی مهم دیگری است که مطرح شده است. اظهارات تند ترامپ علیه سیاست های ارزی و تجاری چین احتمال هرگونه جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن را به شدت افزایش داده است.
پیش بینی می شود یک جنگ نظامی مهم بین قدرت های بزرگ آغاز خواهد شد. این در شرایطی است که تنش ها بر سر مساله تایوان و دریای جنوبی چین به شدت بالا گرفته است.
تنش ها در شبه جزیره کره و تشدید اوضاع و روابط بین آمریکا و روسیه نیز موجب شده است تا خطر وقوع جنگ بیش از پیش افزایش یابد.

منبع خبر: 
  ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۴:۱۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: