برق طلای قاچاق در بازار داخلی

کاهش تولیدات داخلی در حوزه مصنوعات طلا موجب شده تا شاهد واردات غیر قانونی این کالابه داخل کشور باشیم.
کاهش تولیدات داخلی در حوزه مصنوعات طلا موجب شده تا شاهد واردات غیر قانونی این کالابه داخل کشور باشیم.

قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص آخرین کشفیات طلای قاچاق در کشور گفت: به تازگی چند محموله شمش طلای قاچاق در کشور کشف شده است که از جمله آن می توان به محموله  59 کیلوگرم شمش طلا در اصفهان اشاره کرد؛ علاوه بر این 20 کیلو گرم مصنوعات طلای خارجی قاچاق نیز در اصفهان و کردستان کشف شده است.

وی در ادامه با اشاره به مرجع بودن بازار طلا وارز افزود: افزایش قیمت ارز و طلا در داخل میل به ورود غیرقانونی طلا را بیشتر می کند و در مقابل هنگام کاهش قیمت طلا و ارز قاچاق خروجی طلا بیشتر می شود.

خورشیدی با اشاره به اینکه درمورد مصنوعات خارجی همواره مبتلا به قاچاق ورودی بوده ایم، افزود: باتوجه به توانایی بالای تولید داخلی،ورود هرگونه مصنوعات خارجی طلا به کشور ممنوع است.

مالیات برارزش افزوده،واحدهای طلاسازی را به تعطیلی کشاند

محمد کشتی آرای رییس اتحادیه کشوری طلاوجواهر نیز درخصوص قاچاق مصنوعات طلا به داخل کشور گفت:کاهش تولیدات داخلی به دلیل ورشکستگی کارگاه هایطلاسازی موجب شده تا بازار داخلی دستخوش ورود طلاهای ساخت خارج شود.

وی درادامه افزود:طلاسازان داخلی توانایی تولید محصولات باکیفیت و قابل رقابت با کشورهای پیشرفته جهان را دارند اما به دلیل پرداخت مالیات برارزش افزوده بالا و به صرفه نبودن تولید شاهد تعطیلی کارگاههای طلاسازی هستیم.

کشتی آرای در پایان تاکید کرد:با تصویب قوانین اصلاحی در حوزه دریافت مالیات بسیاری از واحد های تولیدی رونق سابق خود را بازمی یابند وقاچاق این کالا نیز در کشور به صفرخواهد رسید.

منبع خبر: باشگاه خبر نگاران جوان
  ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۶:۳۸:۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: