افت ۱.۷ درصدی شاخص فرابورس در هفته ای که گذشت

 شاخص کل فرابورس در هفته ای که گذشت افت ۱.۷ درصدی را تجربه کرد و روی عدد ۸۳۰ واحد ایستاد.
شاخص کل فرابورس در هفته ای که گذشت افت ۱.۷ درصدی را تجربه کرد و روی عدد ۸۳۰ واحد ایستاد.

ر هفته ای که گذشت معامله 986 میلیون ورقه در 191 هزار دفعه در بازارهای فرابورس ایران انجام شد و ارزش دادوستدها را در 4 روز معاملاتی هفته به 6587 میلیارد ریال رساند.

همچنین در این مدت در بازار دوم فرابورس نیز معامله 579 میلیون سهم به ارزش 1501 میلیارد ریال به ثبت رسید و در این بازار به‌ترتیب حجم و ارزش معاملات با افزایش 189 و 50 درصدی روبه‌رو شدند.

در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط نیز که کمتر از یک ماه از آغاز معاملات در این بازار می‌گذرد در حالی خرید و فروش یک میلیون و 400 هزار سهم به ارزش 43 میلیارد ریال به ثبت رسید که نسبت به هفته پیش‌تر با افزایش بیش از 500 درصدی حجم و ارزش معاملات همراه شد.

در بازار ابزارهای نوین مالی هم در هفته ای که گذشت 19 میلیون ورقه به ارزش 4309 میلیارد ریال نقل و انتقال یافت که عمده ارزش آن به معاملات اوراق بدهی به میزان 3968 میلیارد ریال اختصاص داشت. صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن نیز در این مدت به ترتیب دادوستد 14 میلیون ورقه بهادار و 200 هزار ورقه تسه را به ارزش 157 و 184 میلیارد ریال تجربه کردند.

همچنین در هفته گذشته 1378 میلیارد ریال سهام در صنایع مختلف فرابورسی معامله شد که بیشترین سهم از ارزش معاملات را به میزان 33 درصد گروه فلزات اساسی در اختیار گرفت که در این صنعت 454 میلیارد ریال سهم معامله شد و گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر نیز در این مدت با معامله 218 میلیارد ریال و سهم 16 رصدی در رده دوم قرار گرفت.

افزون بر این گروه حمل و نقل هم با خرید و فروش 125 میلیارد ریال سهم 9 درصدی را در هفته گذشته از معاملات فرابورس ایران به خود اختصاص داد و در جایگاه سوم صنایع پیشرو بازار سهام فرابورس ایستاد.

این گزارش می افزاید: شاخص کل فرابورس نیز در این مدت افت 1.7 درصدی را تجربه کرد و در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته نشانگر این بازار روی عدد 830.5 واحد ایستاد و ارزش بازار فرابورس نیز در روز چهارشنبه گذشته رقم 957 هزار و 791 میلیارد ریال را ثبت کرد.

منبع خبر: خبر گزاری تسنیم
  ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۵۳:۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: