ترامپ بهترین دوست طلا خواهد بود

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا می تواند طی هفته آینده نیز به روند صعودی خود ادامه دهد و مهمترین عامل موثر بر روند صعودی قیمت طلا برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا خواهد بود.
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که قیمت جهانی طلا می تواند طی هفته آینده نیز به روند صعودی خود ادامه دهد و مهمترین عامل موثر بر روند صعودی قیمت طلا برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا خواهد بود.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، قیمت طلا در هفته ای که گذشت برای سومین بار متوالی با افزایش روبرو شده و بیش از 2.1 درصد افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش برگزاری نخستین کنفرانس خبری ترامپ موجب نا اطمینانی بیشتر سرمایه گذاران بین المللی شده و این عامل موجب شده تا اونس طلا برای نخستین بار از نوامبر به مرز 1200 دلار برسد.
قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود 5.5 درصد افزایش داشته است. قیمت نقره نیز طی هفته گذشته به رشد 1.5 درصدی روبرو شده و از ابتدای امسال تاکنون نیز بیش از 6 درصد افزایش یافته است.
اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک تاکید کرد: ترامپ بهترین دوست طلا در هفته آینده خواهد بود. ما هنوز چیز زیادی درباره ریاست جمهوری ترامپ نمی دانیم و این نگرانی و نااطمینانی به نفع قیمت طلا خواهد بود.
دارین نیوسام تحلیلگر برجسته موسسه دی تی ان تاکید کرد: نااطمینانی سیاسی در کوتاه مدت موجب تقویت قیمت طلا خواهد شد و هنوز 3 هفته تا برگزاری نشست آتی فدرال رزرو آمریکا زمان باقی مانده است.
وی افزود: اونس طلا در کوتاه مدت بین 1221 تا 1251 دلار در نوسان خواهد بود.
برخی تحلیلگران نیز اعلام کردند، قیمت طلا تا روز جمعه که مراسم تحلیف ترامپ برگزار خواهد شد، تحت تاثیر نوسان ارزش دلار و نرخ بهره اوراق قرضه قرار خواهد داشت.
تحلیلگران موسسه سی آی بی سی نیز تاکید کردند که بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا موجب تقویت ارزش دلار خواهد شد و این مساله می تواند به ضرر قیمت طلا باشد.
افزایش نرخ تورم آمریکا نیز می تواند گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را بیشتر کند.
به نظر می رسد افزایش قیمت طلا در روزهای نخست 2017 موجب کاهش تقاضا در بازارهای آسیایی شده است. موسسه آی آی تریدر نیز اعلام کرد: سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1175 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1165 دلار کاهش خواهد یافت.
نوسانات تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و در حال توسعه می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا در روزهای آینده داشته باشد.

منبع خبر: 
  ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۸:۶:۳۲ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: