قیمت جهانی طلا وارد کانال ۱۲۰۰ دلاری شد

قیمت طلا امروز دوشنبه تحت تاثیر نگرانی های سرمایه گذاران بین المللی نسبت به روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و ریاست جمهوری دونالد ترامپ با افزایش نسبی روبرو شده و بار دیگر وارد کانال ۱۲۰۰ دلاری شده است.
قیمت طلا امروز دوشنبه تحت تاثیر نگرانی های سرمایه گذاران بین المللی نسبت به روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و ریاست جمهوری دونالد ترامپ با افزایش نسبی روبرو شده و بار دیگر وارد کانال ۱۲۰۰ دلاری شده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا امروز دوشنبه در حالی با افزایش همراه شده است که سرمایه گذاران بین المللی نسبت به سیاست های اقتصادی و مالی دولت ترامپ به شدت نامطمئن هستند و نگرانی های زیادی نیز نسبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا وجود دارد.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا با 0.5 درصد افزایش به بیش از 1203 دلار رسیده است. برایان لان تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری گلدسیلور در این باره تاکید کرد: افزایش خرید طلا در بازارهای بین المللی نشان می دهد که سرمایه گذاران نگران آغاز ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا و روند برگزیت هستند.
وی در ادامه تصریح کرد: تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و نوظهور نیز با افزایش روبرو شده است. سال جدید چینی در پیش است و این مساله تاثیر زیادی بر رشد تقاضا در بازار این کشور داشته است.
وی افزود: پیش بینی می شود قیمت طلا بار دیگر به سطح 1205 تا 1207 دلاری افزایش یابد و اگر این سطوح شکسته شود قیمت طلا تا 1220 دلار افزایش خواهد یافت.
وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال نیز تاکید کرد: سطح مقاومتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1205 تا 1210 دلار است و سطح حمایتی قیمت طلا نیز در روزهای آینده 1172 دلار است.
همه نگاه ها طی روزهای آتی به مراسم تحلیف ترامپ خواهد بود. سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن جزییات برنامه های اقتصادی و مالی ترامپ هستند.
کمپین ترامپ قول داده است تا مالیات شرکتها را کاهش دهد و طی سال های آینده هزار میلیارد دلار در پروژه های زیرساختی سرمایه گذاری کند.
آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین نیز طی روزهای آینده اعلام خواهد شد. ترزا می نخست وزیر بریتانیا سه شنبه اظهارات مهمی را درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا بیان خواهد کرد.
قیمت هر اونس نقره نیز با 0.3 درصد افزایش به بیش از 16.84 دلار رسیده است. جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز طی روزهای آینده اظهارات مهمی را اعلام خواهد کرد که می تواند تاثیر زیادی بر سیاست های پولی فدرال رزرو و ارزش دلار داشته باشد.

منبع خبر: 
  ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۴۸:۳۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: