اونس طلا تا پایان دوران ترامپ روی 2000 دلار را می بیند

برگزاری نخستین کنفرانس خبری دونالد ترامپ تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر و رسیدن قیمت به مرز 1200 دلار در هر اونس داشته است.
برگزاری نخستین کنفرانس خبری دونالد ترامپ تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر و رسیدن قیمت به مرز 1200 دلار در هر اونس داشته است.

 قیمت طلا پس از برگزاری نخستین کنفرانس خبری دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا در روز پنجشنبه به بالاترین سطح در 7 هفته اخیر رسید. کاهش ارزش دلار تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.

جفری کریستین مدیر موسسه تحقیقاتی و سرمایه گذاری سی پی ام نیویورک تصریح کرد: اظهارات ترامپ در کنفرانس خبری تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا داشته است.

البته ترامپ هنوز جزییات زیادی را درباره سیاست های اقتصادی و مالی به خصوص کاهش مالیات و سرمایه گذاری در زیرساختها اعلام نکرده است.

بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که ریاست جمهوری ترامپ موجب خواهد شد تا قیمت طلا بین 1200 تا1300 دلار در هر اونس تثبیت شود.

وی افزود: نگرانی ها و نااطمینانی های زیادی درباره اقداماتی که ترامپ می خواهد انجام دهد، وجود دارد.

به نظر می رسد اوضاع اقتصادی آمریکا در سال 2017 میلادی آنچنان خوب نخواهد بود که فدرال رزرو بتواند 3 بار نرخ بهره را افزایش دهد.

برگزاری انتخابات مهم در اروپا و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز می تواند بازارهای مالی را با نوسانات زیادی روبرو کند.

این مساله نیز موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا خواهد شد. وی پیش بینی کرد که قیمت طلا تا پایان امسال به بیش از 1300 تا 1340 دلار خواهد رسید و تا سال های آینده نیز تحت تاثیر سیاست های ترامپ به 2000 دلار می رسد.

نگرانی های سیاسی و اقتصادی موجب خواهد شد تا تقاضای طلا به بیش از 30 تا 40میلیون اونس طلا افزایش یابد، رقمی که از سال 2005 میلادی مشاهده نشده است.

بانکهای مرکزی جهان نیز همچنان به روند صعودی خرید طلا ادامه خواهند داد و هر سال بیش از 9 تا 10 میلیون اونس طلا خریداری می کنند. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، وضعیت تقاضای فیزیکی و خرید فصلی در کشورهای در حال توسعه و نوظهور نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا در روزهای آینده داشته باشد.

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱:۳۱:۸ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: