قیمت طلا افزایش خواهد یافت

 تازه ترین نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد که قیمت جهانی طلا با آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.
تازه ترین نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد که قیمت جهانی طلا با آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی به نگرانی ها و نااطمینانی های ناشی از سیاست های دولت جدید آمریکا اشاره می کنند که می تواند موجب کاهش ارزش دلار برای حمایت از تجارت و صادرات این کشور شود.
بر اساس این گزارش 18 کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته کیتکو نیوز شرکت کرده اند که از این تعداد 14 نفر معادل 78 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. 2 نفر معادل 11 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت افزایش خواهد یافت و 2 نفر دیگر نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.
در نظرسنجی آنلاین نیز 558 نفر شرکت کرده اند که از این تعداد 379 نفر معادل 64 درصد تاکید کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد داشت 141 نفر معادل 24 درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای داده اند و 68 نفر معادل 12 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در هفته آینده تغییری نخواهد کرد.
هفته گذشته نیز 61 درصد کارشناسان اقتصادی و 67 درصد سرمایه گذاران پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا در هفته جاری افزایش خواهد یافت.
از اواسط ماه می تاکنون تحلیلگران اقتصادی 22 بار روند قیمت طلا را درست و 12 بار اشتباه پیش بینی کرده اند که این معادل 65 درصد موفقیت است. این رقم برای سرمایه گذاران به 62 درصد موفقیت رسیده است.
برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که با آغاز ریاست جمهوری ترامپ، روند صعودی ارزش دلار به شدت آسیب پذیر خواهد شد و این مساله به نفع اونس طلا خواهد بود.
ریسک های سیاسی و اقتصادی ناشی از سیاست های دولت ترامپ می تواند تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا را افزایش دهد.
برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که روند نوسانات ارزش دلار هنوز مهمترین عامل برای تعیین قیمت طلا خواهد بود. البته سیاست های حمایتی ترامپ در عرصه اقتصاد و تجارت می تواند بر روند نوسانات قیمت کالاهای مختلف به خصوص طلا تاثیرگذار باشد.
تقاضای فیزیکی طلا نیز تحت تاثیر اظهارات ترامپ در مراسم تحلیف با افزایش فزاینده ای روبرو خواهد شد. به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت بین 1200 تا 1240 دلار در نوسان خواهد بود.

منبع خبر: 
  ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱:۵۴:۴۴ بعد از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: