بورس آرام پس از بازگشایی نماد بانک ملت

گزارش‌های میدانی از تالار بورس تهران حاکی است، معاملات این بازار اکنون در حالی با روند آرام و متعادل دنبال می‌شود که روز گذشته همگام با بازگشایی نماد معاملاتی بانک ملت با سقوط هزار واحدی شاخص کل این بازار روبرو بود.
گزارش‌های میدانی از تالار بورس تهران حاکی است، معاملات این بازار اکنون در حالی با روند آرام و متعادل دنبال می‌شود که روز گذشته همگام با بازگشایی نماد معاملاتی بانک ملت با سقوط هزار واحدی شاخص کل این بازار روبرو بود.

معاملات امروز بورس تهران در حالی آغاز و دنبال می‌شود که یک روز پس از بازگشایی نماد معاملاتی بانک ملت و ریزش هزار واحدی شاخص کل بورس، هم اکنون فضایی آرام و متعادل بر کلیت معاملات بازار سهام حاکم شده که هم اکنون معاملات بانک ملت در محدوده صفر تابلو و در روندی متعادل در حال انجام است.

این در حالی است که اغلب معامله‌گران این بازار در انتظار بازگشایی دو نماد بانک تجارت و بانک صادرات در هفته آینده از هرگونه برنامه راهبردی برای جمع‌آوری و یا فروش هیجانی سهم در گروه بانک‌ها پرهیز می‌کنند.

در این بین یک معامله‌گر بورس تهران معتقد است، در حال حاضر بازار سهام منتظر عبور شوک بازگشایی بانک‌ها در هفته آینده است که به نظر می‌رسد، بازگشایی نماد دو بانک صادرات و تجارت هر یک منجر به ریزش هزار واحدی شاخص کل بورس شود.

علی زمانی با بیان اینکه هم اکنون برخی حقیقی‌ها با هدف کاهش میانگین خرید سهام در بانک ملت اقدام به جمع‌آوری سهام و یا اصلاح پرتفوی خود می‌کنند، گفت: بدون شک بازار سهام به دلیل اصلاح قیمتی صورت گرفته و جذابیت‌ سرمایه‌گذاری در هفته‌های پایانی سال جاری با اتفاقات خیره‌ کننده‌ای روبرو خواهد بود.

سهامدار دیگری نیز در تالار شیشه‌ای با بیان اینکه هم اکنون سرمایه‌گذاران با اهداف سرمایه‌گذاری میان مدت و با نگاه فضای انتخاباتی پیش رو در بازار سهام اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند، گفت: هم اکنون فضای انتظار در بازار سهام باعث شده تا برخی تک سهم‌ها و گروه‌های گمنام بازار مورد توجه خریداران قرار بگیرند.

در این بین انگیزه نهفته خرید سهام در بازار باعث خواهد شد، تا از اواخر بهمن‌ ماه جاری فضای بورس دگرگون شده و با تغییرهای قابل لمسی در حجم و ارزش واقعی معاملات سهام روبرو شود.

بهم اکنون بورس اوراق بهادار تهران در حالی نظاره‌گر معاملاتی متعادل و کم حجم در اغلب نمادهای معاملاتی است که طی هفته آینده قرار است، نماد معاملاتی بانک‌های تجارت و صادرات نیز در این بازار بازگشایی شوند.

منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۷:۱۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: