قیمت طلا به ۱۲۲۵ دلار خواهد رسید

موسسه سرمایه گذاری تی دی اس پیش بینی کرد قیمت جهانی طلا احتمالا تحت تاثیر نگرانی های مربوط به سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد و به سطح ۱۲۲۵ دلاری خواهد رسید.
موسسه سرمایه گذاری تی دی اس پیش بینی کرد قیمت جهانی طلا احتمالا تحت تاثیر نگرانی های مربوط به سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد و به سطح ۱۲۲۵ دلاری خواهد رسید.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، در حالی که قیمت طلا بار دیگر با افت نسبی روبرو شده است، تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری تی دی اس اعلام کردند که نگرانی های بین المللی نسبت به سیاست های اقتصادی و تجاری ترامپ می تواند اونس طلا را در روزهای آینده به بیش از 1225 دلار افزایش دهد.
بر اساس این گزارش تحلیلگران تی دی اس تاکید کردند: در حالی که ترامپ قول داده است تا مالیات ها را کاهش داده و طی ده سال آینده هزار میلیارد دلار برای توسعه پروژه های زیرساختی سرمایه گذاری کند ولی به نظر می رسد برای اجرای این سیاست ها با موانع و مشکلات زیادی روبرو است.
این گزارش افزود: نگرانی های مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا داشته باشد. دادگاه عالی بریتانیا روز گذشته با صدور حکمی اعلام کرد که دولت نمی تواند بدون جلب نظر و مشورت پارلمان، درباره طرح خروج از اتحادیه اروپا تصمیم گیری کند.
نگرانی نسبت به اوضاع اقتصادی آمریکا می تواند موجب نوسانات شدید در بازارهای بین المللی سهام شود. برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا در اول فوریه نیز می تواند عامل مهم و موثری بر نوسانات قیمت جهانی طلا باشد.
بانک بی ان پی پاریباس فرانسه نیز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که اظهارات استیون منوچین گزینه مورد نظر ترامپ برای وزارت خزانه داری آمریکا درباره دلار ضعیف، نمی تواند در بلندمدت تاثیری بر بازار بین المللی ارز داشته باشد.
در حالی که استیون منوچین در اظهاراتی از سیاست دلار ضعیف حمایت کرده و نگرانی خود را نسبت به تقویت ارزش دلار و تاثیر منفی آن بر صادرات آمریکا اعلام کرده است، تحلیلگران این بانک فرانسوی معتقدند که این اظهارات تنها در کوتاه مدت ممکن است موجب کاهش ارزش دلار شود ولی در میان مدت و بلندمدت تاثیری بر ادامه روند صعودی ارزش دلار نخواهد داشت.
به نظر می رسد سیاست های اقتصادی و مالی دولت ترامپ در نهایت به نفع ارزش دلار خواهد بود و این مساله می تواند فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد کند.

منبع خبر: 
  ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۷:۱۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: