اختلاف نظر تحلیلگران درباره روند قیمت طلا

تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی کاهش قیمت طلا در روزهای آینده را پیش بینی کرده اند ولی تحلیلگران اقتصادی وال استریت نسبت به مسیر قیمت طلا اختلاف نظر دارند.
تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که سرمایه گذاران بین المللی کاهش قیمت طلا در روزهای آینده را پیش بینی کرده اند ولی تحلیلگران اقتصادی وال استریت نسبت به مسیر قیمت طلا اختلاف نظر دارند.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، در حالی که در نظرسنجی های 3 هفته گذشته، کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی به طور متوالی پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا با افزایش روبرو می شود ولی در نظرسنجی این هفته اختلاف نظرها آشکار شده است.
بر اساس این گزارش 21 نفر تحلیلگر اقتصادی در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده اند که از این تعداد 7 نفر معادل 33 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. 8 نفر معادل 38 درصد نیز پیش بینی کردند که اونس طلا با کاهش روبرو خواهد شد و 6 نفر معادل 29 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده تغییر چندانی نخواهد کرد.
در نظرسنجی آنلاین نیز 934 نفر شرکت کرده اند که از این تعداد نیز 358 نفر معادل 38 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا افزایش خواهد یافت، 456 نفر معادل 49 درصد به کاهش قیمت طلا رای داده اند و مابقی یعنی 120 نفر معادل 13 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا تغییر نخواهد داشت.
در نظرسنجی جمعه گذشته 78 درصد تحلیلگران اقتصادی و 64 درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند ولی اونس طلا در هفته ای که گذشت با کاهش نسبی همراه شده است.
این نخستین بار در سال 2017 میلادی است که قیمت طلا در یک هفته با کاهش روبرو می شود. آدریان دی تجلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد: نااطمینانی درباره سیاست های دولت جدید ترامپ مانع از افت شدید قیمت طلا خواهد شد.
برخی تحلیلگران نیز معتقدند که افزایش تنش تجاری در روابط آمریکا و مکزیک و تنش هایی که با سیاست های خارجی جدید واشنگتن ایجاد خواهد شد می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شود.
البته یکی از مهمترین عوامل کاهش قیمت طلا در هفته جاری تقویت ارزش دلار و کاهش تقاضا و خرید در بازار چین به علت آغاز سال جدید چینی بوده است.
به نظر می رسد سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده 1180 دلار خواهد بود. به نظر می رسد با بازگشت سرمایه گذاران چینی به بازار، روند صعودی قیمت طلا بار دیگر از سر گرفته خواهد شد.

منبع خبر: 
  ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۶:۰ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: