افزایش تولید و صادرات نفت ایران

موسسه تحقیقاتی جودی در تازه ترین گزارش خود از افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران در ماه فوریه خبر داده است .
موسسه تحقیقاتی جودی در تازه ترین گزارش خود از افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران در ماه فوریه خبر داده است .
به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ افزایش تولید و صادرات نفت ایران در ماه فوریه 2012 با کاهش تولید و صادرات نفت عربستان روبرو شده است.
بر اساس این گزارش موسسه جودی افزود: میزان تولید نفت ایران طی ماه فوریه با 0.9 درصد رشد نسبت به ماه قبل از آن به بیش از 3.752 میلیون بشکه در روز رسیده است . میزان صادرات نفت ایران نیز در این مدت به بیش از 2.338 میلیون بشکه در روز رسیده است . این رقم در ماه ژانویه نیز به 2.265 میلیون بشکه در روز رسیده بود.
بر این اساس افزایش تولید و صادرات نفت ایران در حالی است که اتحادیه اروپا و آمریکا قصد دارند از ابتدای جولای تحریمهای نفتی جدیدی را بر ضد تهران اعمال کنند. اتحادیه اروپا قصد دارد از ابتدای جولای واردات نفت از ایران را به طور کامل متوقف کند.
این گزارش حاکی است علی النعیمی وزیر نفت عربستان تاکید کرد:ریاض به دنبال برقراری ثبات و آرامش در بازار جهانی نفت و کاهش قیمت انرژی است.
وی تصریح کرد: بازار جهانی نفت هم اکنون در حالت تعادل قرار دارد ولی عربستان حاضر است برای تامین تقاضای مورد نیاز بازار میزان تولید نفت خود را افزایش دهد.
بر این اساس میزان تولید نفت عربستان طی ماه فوریه با 0.2 درصد کاهش نسبت به ژانویه به کمتر از 9.853 میلیون بشکه در روز رسیده است . میزان صادرات نفت عربستان نیز در این مدت به 7.485 میلیون بشکه در روز رسیده است . صادرات نفت عربستان در ماه ژانویه نیز به 7.507 میلیون بشکه در روز رسیده است.
بر اساس آمارهای موسسه جودی میزان صادرات نفت ونزوئلا در ماه فوریه افزایش یافت و با 13 درضد رشد به بیش از 1.82 میلیون بشکه در روز رسیده است . میزان صادرات نفت نیجریه نیز با 11 درصد رشد به 2.37 میلیون بشکه در روز رسیده است . صادرات نفت قطر نیز در این مدت به 606 هزار بشکه در روز رسیده است که بالاترین رقم از دسامبر 2009 میلادی به شمار می رود.
صادرات نفت آنگولا نیز در این مدت با 5.3 درصد رشد روبرو شده است . میزان صادرات نفت عراق نیز در ماه فوریه به 2.01 میلیون بشکه در روز رسیده است . موسسه جودی افزود میزان تولید نفت 12 عضو اوپک نیز در این مدت به بیش از 31.42 میلیون بشکه در روز رسیده است .
شما می توانید آخرین اخبار طلا، سکه و ارز را از اینجا ببینید.          
برای اطلاع از آخرین اخبار بازار طلا و سکه در ایمیل خود، در خبرنامه سایت زر عضو شوید.
منبع خبر: خبرگزاری فارس
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۱ ساعت ۹:۲۸:۴۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: