آثار مخرب تحریم نفتی ایران بر اقتصاد جهانی

رئیس کل بانک مرکزی ، ضمن اشاره به آثار مالی تحریم نفتی به ویژه بر کشورهای کم درآمد واردکننده نفت، از صندوق بین المللی پول خواستند تامین منابع لازم جهت مقابله با آثار ناشی از تحریم نفت ایران بر اقتصاد این کشورها را در اولویت برنامه ها قرار دهد
رئیس کل بانک مرکزی ، ضمن اشاره به آثار مالی تحریم نفتی به ویژه بر کشورهای کم درآمد واردکننده نفت، از صندوق بین المللی پول خواستند تامین منابع لازم جهت مقابله با آثار ناشی از تحریم نفت ایران بر اقتصاد این کشورها را در اولویت برنامه ها قرار دهد
هیئت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به ریاست محمود بهمنی در حاشیه اجلاس بهاره 2012 صندوق بین المللی پول و بانک جهانی ، با خانم کریستین لاگارد، مدیرعامل صندوق بین المللی پول ( IMF )، دیدار داشتند. 
به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ، در این ملاقات، مسائل پولی، بانکی و همچنین تحریم بناحق بانک مرکزی ایران و تحریمهای مالی و نفتی مورد مذاکره قرار گرفت.
 در این ملاقات رئیس کل بانک مرکزی  ضمن ارائه مهمترین نکات و تحولات اقتصادی متاثر از قیمت نفت، که کل کشورهای مصرف کننده نفت را متاثر نموده، به موضوع هدفمندسازی یارانه ها، مالیات بر ارزش افزوده و به ویژه اصلاحات ساختاری سیستم بانکی و تاثیر نوسانات قیمت نفت بر اقتصاد جهانی اشاره نمود و افزود : ایران به عنوان یکی از کشورهای عضو صندوق بین المللی پول و بانک جهانی از بدو تاسیس صندوق، روابط خوبی با این نهاد مالی و پولی بین المللی داشته است و انتظار دارد صندوق بین المللی پول نیز نقش حمایتی از تمام کشورها به خصوص موسسین را همواره در دستور کار قرار دهد.
 در این ملاقات ،خانم لاگارد، نیز ضمن خوش آمدگویی گرم و صمیمانه و توجه به نکات مورد نظر رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با ابراز علاقه به ادامه روابط ایران و صندوق بین المللی پول، اصلاحات اقتصادی ایران به ویژه در سالهای اخیر از جمله طرح هدفمندسازی یارانه ها را مثبت و سازنده ارزیابی نموده و مورد تاکید قرار دادند. همچنین ایشان نسبت به نوسانات قیمت نفت و اثرات آن بر رشد اقتصاد جهانی ابراز نگرانی نموده و اظهار امیدواری در رفع تحریم بانک مرکزی داشتند.
بهمنی ضمن اشاره به آثار مخرب تحریم نفتی ایران بر اقتصاد جهانی به گزارش اخیر چشم انداز جهانی اشاره نموده و به تاثیرات این امر بر رشد و تورم به ویژه در شرایط حساس کنونی اقتصاد جهانی متاثر از بحران مالی اروپا و نیز رشد کشورهای در حال توسعه و نوظهور تاکید نمود.
رئیس کل بانک مرکزی ، ضمن اشاره به آثار مالی تحریم نفتی به ویژه بر کشورهای کم درآمد واردکننده نفت، از صندوق بین المللی پول خواستند تامین منابع لازم جهت مقابله با آثار ناشی از تحریم نفت ایران بر اقتصاد این کشورها را در اولویت برنامه ها قرار دهد.
مدیرعامل صندوق بین المللی پول ( IMF )،  ضمن ابراز نگرانی از شرایط حاکم بر بازار نفت و آثار آن بر اقتصاد تمام کشورها، به نقش صندوق بین المللی پول در برقراری ثبات مالی بین المللی و همچنین نقش کلیدی کشورها در برقراری ثبات بازار نفت تاکید نمودند. 
هیئت بانک مرکزی در نودونهمین اجلاس معاونین و هشتادوهفتمین اجلاس وزرای گروه بیست و چهار (G24) کشورهای در حال توسعه حضور فعال داشته و قرار است در ادامه سفرمحمود بهمنی و هیئت همراه، جلساتی با تعدادی از روسای بانکهای مرکزی و نیز مسئولین بخشهای مختلف در صندوق بین المللی پول از جمله بخش خاورمیانه و آسیای میانه داشته باشند .
شما می توانید آخرین اخبار طلا، سکه و ارز را از اینجا ببینید.          
برای اطلاع از آخرین اخبار بازار طلا و سکه در ایمیل خود، در خبرنامه سایت زر عضو شوید.
منبع خبر: پایگاه دولت
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۶:۳۶:۱۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: