قیمت طلای جهانی ثابت ماند

قیمت جهانی طلا که روز سه شنبه برای لحظاتی به بالاترین سطح در یک هفته اخیر رسیده بود، امروز تغییر چندانی نداشته است. سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار بیانیه نشست فدرال رزرو آمریکا و نرخ بهره این کشور هستند.
قیمت جهانی طلا که روز سه شنبه برای لحظاتی به بالاترین سطح در یک هفته اخیر رسیده بود، امروز تغییر چندانی نداشته است. سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار بیانیه نشست فدرال رزرو آمریکا و نرخ بهره این کشور هستند.

به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز ، به نظر می رسد که فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را تغییر نخواهد داد. بیشترین تمرکز سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی ، بر روی سیاست های ترامپ بوده است. دونالد ترامپ با فرمان جنجالی درباره ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور مسلمان به خاک آمریکا عملا موجب نگرانی زیادی در سطح بازارهای بین المللی شده است.
قیمت طلا امروز بدون تغییر چندانی روبرو شده و به سطح 1210 دلاری رسیده است. اونس طلا در ماه ژانویه با رشد 5 درصدی روبرو شده و این بهترین عملکرد طلا از ژوئن 2016 میلادی بوده است.
یوییچی ایکمیزو تحلیلگر ارشد اقتصادی استاندارد بانک در توکیو در این باره تاکید کرد: نااطمینانی نسبت به سیاست های دولت ترامپ موجب نگرانی زیادی در بازارهای بین المللی شده است.
وی در ادامه افزود: کاری که ترامپ انجام داد، فراتر از انتظارات ما بوده و این مساله موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا شده است.
پس از اظهارات ترامپ در مخالفت با دلار قوی، دلار بدترین عملکرد خود را در 3 دهه اخیر در ماه ژانویه ثبت کرده است. به نظر می رسد دولت ترامپ در راستای کاهش ارزش دلار حرکت خواهد کرد.
 به نوشته سایت طلا،سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در نشست امروز خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ خواهد کرد.
وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال بازار طلا نیز تاکید کرد: سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1197 دلار است و اگر این سطح شکسته شود اونس طلا تا 1180 دلار کاهش خواهد یافت.
ادوارد میر تحلیلگر ارشد موسسه اف سی استون نیز تاکید کرد: نگرانی ها نسبت به سیاست های اقتصادی و مالی ترامپ موجب خواهد شد تا تقاضا برای طلا در بازارهای بین المللی افزایش یابد.
انتشار آمارهای مهم وزارت کار آمریکا درباره وضعیت اشتغال در ماه ژانویه تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۶:۳۰:۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: