عوامل موثر بر قیمت طلا در آینده

تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد که انتشار آمارهای مهم اقتصادی چین آلمان و آمریکا طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت.
تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد که انتشار آمارهای مهم اقتصادی چین آلمان و آمریکا طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با افزایش روبرو شده است. این افزایش پس از آن بوده است که گزارش وزارت کار آمریکا نشان می دهد رشد دستمزدها در ماه ژانویه کمتر از حد انتظارات بوده است.
بر اساس این گزارش وزارت کار آمریکا اعلام کرده است که اقتصاد این کشور طی ماه گذشته 227 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. دستمزدها نیز در این مدت 2.5 درصد افزایش داشته که نسبت به رشد 2.8 درصدی در ماه دسامبر با افت همراه بوده است.
فدرال رزرو آمریکا نیز در تازه ترین نشست خود تصمیم گرفته است تا نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کند. هنوز به درستی مشخص نیست فدرال رزرو آمریکا چه زمانی نرخ بهره را مجددا افزایش خواهد داد ولی نظرسنجی ها نشان می دهد که احتمالا تا نشست ژوئن خبری از افزایش نرخ بهره نخواهد بود.
قیمت طلا در هفته گذشته بیش از 2.14 درصد افزایش یافته است، کاهش ارزش دلار و نگرانی های بین المللی نسبت به سیاست های دولت ترامپ تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.
به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی چین آلمان و آمریکا در روزهای آینده تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا و ارزش دلار خواهد داشت.
روز دوشنبه چین آمارهای بخش خدمات را منتشر خواهد کرد. در منطقه یورو نیز آلمان گزارش سفارشات صنعتی را اعلام می کند.
روز سه شنبه بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره خود را اعلام خواهد کرد. بریتانیا نیز تورم قیمت مسکن را اعلام می کند. آمریکا نیز تازه ترین آمارهای بخش تجارت و بازرگانی را منتشر خواهد کرد.
روز چهارشنبه کمیسیون اروپا تازه ترین پیش بینی های اقتصادی برای اتحادیه اروپا را اعلام می کند. روز پنجشنبه نیز بانک مرکزی نیوزلند نرخ بهره را اعلام می کند. آمریکا نیز آمارهای مربوط به مدعیان دریافت بیمه بیکاری را منتشر خواهد کرد.
روز جمعه نیز چین آمارهای بخش تجاری را اعلام می کند و بریتانیا نیز آمارهای تولید صنعتی و بازرکانی را منتشر خواهد کرد. به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت جهانی طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۶:۲۶:۳۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: