طلا برای صعود آماده می شود

 در حالی که قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح خود در ۳ ماه اخیر رسیده است، برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که طلا برای جهش صعودی همانند افزایش پس از رای برگزیت آماده می شود.
در حالی که قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح خود در ۳ ماه اخیر رسیده است، برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که طلا برای جهش صعودی همانند افزایش پس از رای برگزیت آماده می شود.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز،آخرین باری که ق قیمت جهانی طلا به طور متوالی برای 7 روز با افزایش روبرو شده بود، در آستانه همه پرسی برگزیت در ژوئن سال گذشته بوده است.
بر اساس این گزارش البته هنوز برخی تحلیلگران اقتصادی متقاعد نشده اند که روند صعودی طلا بتواند در بلندمدت نیز ادامه یابد.
تاد هورویتز تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری "بوبا تریدینگ" در این باره تاکید کرد: خریداران زیادی در بازارهای بین المللی وجود دارند ولی باید منتظر بود و دید این تقاضا تا چه زمانی ادامه خواهد یافت. این احتمال وجود دارد که قیمت طلا در کوتاه مدت تا سطح 1300 دلار در هر اونس طلا افزایش یابد ولی به نظر می رسد که قیمت طلا پس از ثبت این رقم بار دیگر با کاهش روبرو خواهد شد.
قیمت طلا در هفته های اخیر تخت تاثیر تنش ها و نگرانی های سیاسی با افزایش نسبی روبرو شده است. ژوئن گذشته قیمت طلا در آستانه همه پرسی برگزیت با افزایش روبرو شد و این نگرانی ها نسبت به تبعات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب شد تا قیمت این فلز زرد با افزایش بیشتری روبرو شود.
این تحلیلگر اقتصادی افزود: این احتمال وجود دارد که قیمت طلا بار دیگر شبیه برگزیت با افزایش چشمگیری روبرو شود و نگرانی های مربوط به سیاست های ترامپ نیز می تواند به روند صعودی قیمت طلا کمک کند.
وی تصریح کرد: البته این روند صعودی به نظر من چندان دوام نخواهد داشت و با افزایش شدید قیمت بار دیگر تقاضا با کاهش روبرو خواهد شد.
البته جرالد سلنته تحلیلگر باسابقه بازارهای بین المللی بر این باور است که قیمت طلا در شرایط کنونی با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد. سرمایه گذاران بین المللی اکنون مطمئن شده اند که سیاست های ترامپ موجب افزایش بیشتر تنش های سیاسی و نااطمینانی در سطح جهان خواهد شد و این مساله به نفع تقاضا و قیمت طلا خواهد بود.
تا زمانی که بی ثباتی های سیاسی و اقتصادی در بازارهای بین المللی وجود داشته باشد، این مساله موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد. به نظر می رسد تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و نوظهور نیز تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۶:۴۷:۲۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: