قیمت طلا روندی صعودی خواهد داشت

علی رغم کاهش قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه، تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در هفته آینده روندی صعودی خواهد داشت.
علی رغم کاهش قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه، تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز از کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در هفته آینده روندی صعودی خواهد داشت.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز،تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که نگرانی های مربوط به سیاست ها و اظهارات جنجالی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، افت شاخص سهام در بازارهای بین المللی و نااطمینانی نسبت به اوضاع سیاسی اتجادیه اروپا می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت طلا در روزهای آینده شود.
بر اساس این گزارش در نظرسنجی این هفته کیتکو نیوز 17 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که 10 نفر از آنها معادل 59 درصد پیش بینی کردند اونس طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. 4 نفر معادل 24 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در هفته آتی با کاهش روبرو می شود و 3 نفر معادل 17 درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا با تغییر چندانی روبرو نخواهد شد.
در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز هم 1988 نفر شرکت کرده اند که از این تعداد نیز 1263 نفر معادل 64 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در هفته آینده روندی صعودی خواهد داشت، 462 نفر معادل 23 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت با کاهش روبرو می شود و 263 نفر معادل 13 درصد نیز بر این باورند که قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.
در نظرسنجی هفته گذشته نیز 56 درصد کارشناسان اقتصادی و 55 درصد سرمایه گذاران بین المللی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند.
جفری نیکولس تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه روسلاند کاپیتال تاکید کرد: قیمت طلا در حال آماده شدن برای ادامه روند صعودی در روزهای آینده است. نگرانی های مربوط به اوضاع سیاسی و اقتصادی جهان به خصوص آمریکا و اروپا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی طلا خواهد داشت.
ریچارد بیکر دیگر تحلیلگر بین المللی نیز گفت: به نظر من قیمت طلا در هفته آینده قصد دارد سطح مقاومتی 1250 دلاری را بشکند و اگر موفق به شکستن این سطح مقاومتی شود، سطح مقاومتی بعدی برای طلا 1260 دلار خواهد بود.
به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی نگرانی های مربوط به اوضاع سیاسی اروپا و در پیش بودن انتخابات سرنوشت ساز در آلمان فرانسه و هلند تاثیر زیادی بر قیمت طلا در هفته های آینده خواهد داشت.
ترامپ قول داده است به زودی سیاست های جدید مالیاتی را اعلام کند. وی قصد دارد مالیات شرکت ها را کاهش دهد.

منبع خبر: 
  ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۲:۵۹ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: