بانک مسکن یک بانک توسعه ای ،زیربنایی وتخصصی

بانک مسکن بایستی بانکی توسعه ای ،زیر بنایی وتخصصی باشد که طراحی حساب صندوق پس انداز مسکن یکم نیز بر این اساس بوده است.
بانک مسکن بایستی بانکی توسعه ای ،زیر بنایی وتخصصی باشد که طراحی حساب صندوق پس انداز مسکن یکم نیز بر این اساس بوده است.

جعفر آقاملائی عضوهئیت مدیره بانک مسکن گفت: برای افزایش سرمایه بانک ،تبدیل بانک مسکن به بانک تخصصی و توسعه ای در اولویت است.

عضو هئیت مدیره بانک مسکن با اشاره به اینکه سوابق بانک هایی که در دنیا در امر مسکن فعالیت می کنند مورد مطالعه قرار گرفته است ، گفت : با مطالعات انجام شده مشخص شد که بانک مسکن باید بانک توسعه ای باشد.

وی خاطرنشان کرد : بانک مسکن از ابتدای سال تا کنون تمام نرخ های مصوب بانک مرکزی را رعایت کرده و با این وجود در جذب منابع نیز موفق بوده است که این امر نشان از تلاش همه کارکنان بانک است .

آقا مولائی از کاهش هزینه تمام شده پول از 22 به 19.5 درصد خبر داد و اظهار امیدواری کرد با جذب منابع ارزان قیمت و صفر درصدی روند کاهشی هزینه تمام شده پول ادامه یابد .

عضو هئیت مدیره بانک یادآور شداز ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 21 میلیون واحد مسکونی در کشور احداث شده است که 7 میلیون واحد از تسهیلات بانک مسکن استفاده کرده اند.

وی دقت بیشتر واعتبار سنجی مشتریان در زمان افتتاح حساب جاری را از عوامل موثر در کاهش چک های برگشتی دانست.
آقاملائی نظارت بر تشکیل پرونده وپرداخت تسهیلات مشارکت مدنی به منظور جلوگیری از معوق شدن تسهیلات پرداختی را خواستار شد.
بانکها با توجه به موقعیتشان نگاه حسرت مردم را بر می انگیزند اما در بانک مسکن این نگاه حسرت تبدیل به نگاه امید شده است.
بانک ها باید بر اساس اساسنامه خود عمل کنند و فعالیت اصلی ما در بخش مسکن و ساختمان است وهرگاه از این سیاست عدول کرده ایم با مشکلاتی مواجه شده ایم.

افتتاح محل جدید صرافی و کارگزاری بانک مسکن

در مراسمی با حضور مدیر عامل، اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره گروه مالی بانک مسکن ، محل جدید فعالیت شرکتهای صرافی و کارگزاری افتتاح شد.
احمدی مدیر عامل شرکت صرافی بانک مسکن هم درباره رعایت استانداردهای لازم امنیتی و اجرایی مصوبه بانک مرکزی و نیروی انتظامی توضیحات لازم را برای هیأت مدیره بانک و گروه مالی ارایه کرد و در خصوص فعالیت های صرافی، موضوعاتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنین دکتر بت شکن ضمن بازدید از دفتر جدید شرکت کارگزاری و امکانات جدید برقرار شده در محل جدید، طی جلسه ای به بررسی آخرین دستاوردها و فعالیت های آن شرکت پرداخت.
ارزش آفرینی مالی، بهبود فرایندها، توسعه بازار و محیط رقابتی و فعالیت های جاری این شرکت تابعه گروه مالی، به عنوان سرفصل اقدامات شاخص تشریح شد.
در این نشست بحرالعلوم، مدیرعامل کارگزاری نیز ضمن شرح اقدامات اخیر صورت گرفته، از رونمایی از سایت جدید این کارگزاری در ماه جاری خبر داد که گامی دیگر در جهت بهبود ارتباط با مشتریان و تعامل سازنده با آنها خواهد بود.

مصطفی ازگلی، مدیر عامل گروه مالی نیز افزایش ظرفیت های فعالیتی از طریق توسعه امکانات و سرمایه انسانی و منابع در اختیار را از نکات مثبت حمایتی از سوی بانک خواند و آن را زمینه ساز رشد بیش از بیش فعالیت های شرکت های تابعه گروه مالی دانست.

در پایان مدیر عامل بانک، ضمن تقدیر از زحمات گروه مالی برای داشتن رویکرد توسعه ای و مدیریت بهینه منابع، همافزایی فعالیت های شرکت های تابعه گروه و صرافی با سرفصل های مشترک اقدام را، از ظرفیت های غیرقابل چشم پوشی در مجموعه شرکت های تابعه گروه مالی خواند.

بانک مسکن «جایزه مسوولیت اجتماعی مدیریت» را کسب کرد

بانک مسکن در کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویکرد توسعه و جایزه مسوولیت اجتماعی مدیریت به دلیل مجموعه اقداماتی که در حوزه برنامه ریزی، حمایت و پشتیبانی از طرح های تامین مسکن طیف های گسترده متقاضی و نیازمند، انجام داد، موفق به کسب جایزه «مسوولیت اجتماعی مدیریت» شد و مورد تقدیر دبیرخانه این همایش قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بانک مسکن، در این کنفرانس که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد؛ دبیرخانه کنفرانس ، پس از بررسی فعالیت شرکت­ ها، سازمان­ ها و نهادهای مختلف، جایزه «مسوولیت اجتماعی مدیریت» را به دلیل تلاش­ های بانک مسکن در طراحی و استقرار معیارهای مسوولیت اجتماعی و به خصوص در حوزه تامین مسکن و سرپناه برای اقشار مختلف جامعه ،به این بانک اعطا کرد.بر اساس این گزارش،آنچه باعث شد تقدیرنامه جایزه «مسوولیت اجتماعی مدیریت» به بانک مسکن برسد، دسته ­ای از اقدامات اجتماعی است که طی دوره کنونی مدیریت بانک مسکن یعنی در فاصله سال ­های 93 تا کنون، توسط این بانک توسعه ­ای-تخصصی برای تامین نیاز مسکن خانوارهای کم ­درآمد، خانه­ اولی ­ها و همچنین تقاضای مصرفی خرید مسکن انجام شده است.بانک مسکن با طراحی سبد متنوع تسهیلات خرید و ساخت مسکن آن به شکل تسهیلات ارزان قیمت، گروه­ های مختلف نیازمند سرپناه را تحت پوشش حمایت های مستقیم مالی قرار داد.

این گزارش حاکی است در حال حاضر تسهیلات خرید مسکن پرداختی توسط بانک مسکن به طور متوسط 40 تا 50 درصد قدرت خرید جامعه هدف را تحت پوشش قرار می­دهد.همچنین تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن نیز که با هدف عرضه مسکن ارزان قیمت برای همین جامعه هدف تقاضا، توسط بانک مسکن پرداخت می شود بیش از 50 تا 60 درصد هزینه ساخت مسکن را برای سازنده­ ها پوشش می­دهد.بانک مسکن در حال حاضر بیش از 40 درصد از کل تسهیلات بخش مسکن را پرداخت می­کند.بانک مسکن همچنین تا کنون بیش از 47 هزار میلیارد تومان تسهیلات ساخت ارزان قیمت به طرح مسکن مهر با ظرفیت 3 میلیون و 107 هزار واحد مسکونی مهر پرداخت کرده است.این اقدامات که زمینه و آثار اجتماعی آن به مراتب بیش از پیامدهای مثبت اقتصادی­ اش، بازتاب دارد سبب شده جایگاه بانک مسکن در حوزه تعهد به مسولیت اجتماعی، در رتبه برتر قرار بگیرد.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: مسوولیت اجتماعی، قبل از هر چیز یک مقوله فرهنگی است.

بر اساس این گزارش ،در ابتدای این کنفرانس صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، طی سخنانی انگیزه‌ حضور در این کنفرانس را ارزش و منزلتی عنوان کرد که حوزه مسئولیت‌اجتماعی برای توسعه‌ ایران دارد .وی با اشاره به رهیافت‌هایی از بحث مسوولیت‌های اجتماعی افزود: مشکل امروز جامعه ایران ناشی از عدم پذیرش مسوولیت بنگاه‌های اقتصادی و اجتماعی است. اگر جامعه امروز با حجم وسیعی از آسیب‌های اجتماعی مواجه می‌شود، به عملکرد ما در گذشته نزدیک و دور برمی‌گردد.صالحی امیری با تأکید بر وجود تحولات گسترده‌ جامعه‌ ایران و ضرورت بازنگری و بازشناسی این تحولات در راستای مسوولیت اجتماعی، تصریح کرد: این جامعه هر لحظه در مسیر تغییرات قرار دارد. علاوه بر سرعت تغییرات، حجم تغییرات در ایران جدی است. عمق، گستره و شدت تغییرات به حدی است که بعضی از جامعه‌شناسان آن‌ را به زلزله تشبیه می‌کنند. نتیجه، این است که ما نیازمند ارائه مدل‌های جدیدی برای مدیریت مسوولیت‌های اجتماعی متناسب با این تغییرات هستیم.

وی با اشاره به پیشینه مسوولیت اجتماعی در ایران، تصریح کرد: نمونه‌ زنده مسوولیت اجتماعی را در وقف می‌بینیم؛ در گذشته فضیلت وقف آن‌چنان بود که در شهر‌ها و روستاها، بناها و منابع را وقف می‌کردند و بسیاری از انسان‌های مردم دار، فهیم و مسئولیت‌پذیر در شهرها و روستاها، اموال خود را در متعالی‌ترین سطوح اجتماعی وقف می‌ کردند.

مفهوم مسئولیت‌ اجتماعی در گذشته ایران، تبار بسیار با ارزشی دارد که نیازمند کار مطالعاتی بنیادی است. امروز باید یک نوع بازسازی مفهوم وقف را با رویکرد مسوولیت اجتماعی در جامعه ایران داشته باشیم. در گذشته رویکرد فردی بود و امروز، رویکرد نهادی مطرح می‌شود.

وی به رویکرد انسجامی در بحث مسوولیت اجتماعی پرداخت و ادامه داد: ما باید برای پذیرش مسوولیت اجتماعی، یک نظام قانونمند و سیستمی در کشور ایجاد کنیم. امروزه کاری که نهادها و بنگاه‌ها در این حوزه انجام می‌دهند، فاقد انسجام است و ما نمی‌دانیم در کشور، چه میزان رویکرد مسوولیت اجتماعی و در چه سطوحی وجود دارد.

ما نیازمند انسجام تقویمی، انسجام مدیریتی، انسجام ساختاری و انسجام برنامه‌ای برای توزیع مسوولیت در سطح ملی هستیم، به‌ویژه در نقاط دور و نابرخوردار. در بین بنگاه‌ها و نهادهای خصوصی بانک پاسارگاد سرآمد عمل به مسوولیت‌های اجتماعی است و از این جهت شایسته تقدیر است. واقعیت این است که همه بنگاه‌های اقتصادی و اجتماعی باید یک مسوولیت اجتماعی را در کشور قبول کنند. اگر این اتفاق در کشور شکل بگیرد، فقر و نابرابری و تبعیض به شدت کاهش می‌یابد.

شایان ذکر است ، در این مراسم ضمن اهدای جایزه‌ مسوولیت‌های اجتماعی به سازمان‌ های برتر، از خانواده شهدای آتشنشان که در حادثه دلخراش ساختمان پلاسکو جانفشانی کردند،نیز تقدیر شد.

افتتاح هشتمین مدرسه شهدای بانک مسکن

هشتمین مدرسه شهدای بانک مسکن در شهر جدید گلبهار استان خراسان رضوی با حضور مسئولان بانک مسکن و همچنین معاون سیاسی استانداری، امام جمعه گل بهار، نماینده چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

بنابر گزارش روابط عمومی بانک مسکن ، در مراسم افتتاح این مدرسه که جمعی از اعضای شورای اداری و تعدادی از خیرین مدرسه‌ساز استان نیز حضور داشتند، حجت‌الاسلام مروج امام جمعه گلبهار، حسینی معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی و دهقان نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی طی سخناین از این اقدام خداپسندانه بانک مسکن در راستای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی قدردانی کردند.

محمدحسن علمداری رییس اداره کل امور شعب استان‌های بانک مسکن نیز طی سخنانی احداث این مدرسه را حاصل یک کار مشترک توسط بانک ، اداره کل نوسازی مدارس استان و شرکت عمران گلبهار عنوان کرد و گفت: بانک مسکن به عنوان مردمی‌ترین بانک کشور که دولتی و توسعه‌ای است علاوه بر رسالت اصلی خود که خانه‌دار کردن مردم است در امور فرهنگی نیز فعالیت دارد.

وی افزود: اعتبار تخصیص‌یافته به بخش مدرسه‌سازی از محل حساب‌های قرض‌الحسنه تودیع‌شده نزد بانک است و این بانک خود را موظف می‌داند تا به‌طور سالیانه یک بخش از این سپرده‌ها را در بخش اهدای جوایز و بخش عمده آن را صرف امور فرهنگی همچون ساخت مدرسه کند.

رییس اداره کل امور شعب استان‌های بانک مسکن تعداد مدارس احداثی توسط بانک را در کل کشور که تاکنون تحویل آموزش و پرورش شده است، هشت باب عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 7 مدرسه در حال احداث داریم.

وی افزود: بانک علاوه بر ساخت مدارس در بحث ساخت مسجد و آزادسازی زندانیان غیرعمد نیز وارد شده و تاکنون 2 باب مسجد احداث و 35 زندانی را نیز آزاد کرده است.

علمداری ادامه داد: فعالیت‌های بانک علاوه بر احداث مدرسه و آزادسازی زندانیان شامل پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و سایر تسهیلات نیز است تا جایی که تنها در استان خراسان رضوی از ابتدای سال جاری تاکنون 3200 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده‌ایم.

شایان ذکز است، این مدرسه که دبیرستان دخترانه دوره اول است در سه طبقه، دارای 12 کلاس تمام هوشمند است .

منبع خبر: خبر گزاری صدا و سیما
  ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۷:۳۸:۳۹ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: