قیمت طلا با افزایش روبرو می شود

پیتر شیف رئیس موسسه سرمایه گذاری یورو پاسیفیک در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی تصریح کرد: طلا مسیر تورم را دنبال خواهد کرد و بیش از پیش با افزایش قیمت همراه خواهد شد.
پیتر شیف رئیس موسسه سرمایه گذاری یورو پاسیفیک در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی تصریح کرد: طلا مسیر تورم را دنبال خواهد کرد و بیش از پیش با افزایش قیمت همراه خواهد شد.

گزارش استراتژیست ارشد بازارهای بین المللی در ادامه افزود: طلا بسیار سریعتر از بازار سهام با افزایش روبرو می شود. قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون 8 درصد افزایش داشته و سال خوبی را در 2016 میلادی پشت سر گذاشته است.
وی گفت: همه بازارهایی که با افزایش قیمت طی ماه های گذشته روبرو شده اند تا حدی اصلاح شده و قیمت آنها کاهش یافته است ولی طلا تاکنون یک استثنا بوده است. به نظر من قیمت طلا بیش از پیش افزایش خواهد یافت. عملکرد طلا طی سال های گذشته به مراتب بهتر از سهام بوده است. نرخ تورم نیز با افزایش روبرو شده و این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت و این مساله افراد بیشتری را به بازار طلا جذب خواهد کرد.
فرانک هولمس رئیس موسسه سرمایه گذاری گلوبال اینوستورز نیز تاکید کرد: سرمایه گذاران بین المللی همچنان به خرید طلا ادامه می دهند. افزایش تورم به همراه تشدید نگرانی های سیاسی و اقتصادی در کشورهای مختلف جهان، تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای طلا داشته است.
سیاست ها و اظهارات جنجالی ترامپ می تواند موجب افزایش تنش ها و ریسک های سیاسی و اقتصادی شود. ترامپ از سیاست دلار قوی انتقاد کرده و بر لزوم اتخاذ سیاست های حمایتی در عرصه تجارت بین الملل تاکید داشته است.
ترامپ قول داده است تا مالیات ها را کاهش دهد و میلیاردها دلار برای پروژه های زیرساختی سرمایه گذاری نماید. اجرای این سیاست ها می تواند تبعات و آثار اقتصادی مختلفی در آمریکا و اقتصاد جهان داشته باشد.
به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی، ترامپ برای اجرای کامل این سیاست ها، مشکلات و چالش های زیادی پیش رو دارد و به راحتی نمی تواند موافقت کنگره را جلب کند. اجرای کامل این سیاست ها می تواند از سوی دیگر موجب افزایش بدهی و کسری بودجه آمریکا شود و این مساله در نهایت به ضرر ارزش دلار خواهد بود.

منبع خبر: 
  ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴:۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: