میانگین قیمت طلا به ۱۱۸۰ دلار می رسد

موسسه سیتی ریسرچ پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۱۱۸۰ دلار خواهد رسید.
موسسه سیتی ریسرچ پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۱۱۸۰ دلار خواهد رسید.

به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز،  موسسه سیتی ریسرچ در گزارش قبلی خود در دسامبر پیش بینی کرده بود که میانگین قیمت هر اونس طلا در سال 2017 میلادی به 1160 دلار می رسد.
این در شرایطی است که قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون با رشد نسبی روبرو شده است. تحلیلگران این موسسه تحقیقاتی بر این باورند که ریسک های سیاسی و اقتصادی و نگرانی بازارهای بین المللی نسبت به سیاست های اقتصادی و مالی آمریکا تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد داشت.
این گزارش افزود: علت اصلی افزایش قیمت جهانی طلا در ماه ژانویه، کاهش ارزش دلار آمریکا بوده است. ولی در طول فوریه ، نگرانی های مربوط به اوضاع سیاسی اروپا و نااطمینانی نسبت به سیاست های مالی و اقتصادی آمریکا موجب افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا شده است.
در این گزارش آمده است: طلا از نظر تاریخی حساس ترین کالا در برابر تغییرات نرخ بهره و ارزش دلار بوده است. البته مساله مهم نرخ بهره واقعی است که شامل اختلاف نرخ بهره و نرخ تورم است. افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری در بازارهای بین المللی نیز تاثیر زیادی بر رشد قیمت طلا داشته است.
تنش های سیاسی و نااطمینانی نسبت به سیاست های ترامپ و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا در ماه های آینده داشته باشد.
موسسه سیتی در ادامه پیش بینی کرده است که فدرال رزرو آمریکا در نشست ژوئن نرخ بهره را افزایش خواهد داد.
سیتی ریسرچ در ادامه پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس نقره امسال به 16.10 دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی این موسسه در دسامبر 15.50 دلار اعلام شده بود.
میانگین قیمت هر اونس پلاتین نیز امسال به 985 دلار خواهد رسید. به نظر می رسد نوسانات ارزش دلار، اوضاع اقتصادی و سیاسی آمریکا و اروپا و وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶:۱۱ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: