خدمات بیمه پایه رایگان به اقشار کم درآمد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که خدمات بیمه پایه رایگان به اقشار کم درآمد اختصاص می یابد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که خدمات بیمه پایه رایگان به اقشار کم درآمد اختصاص می یابد.

نمایندگان در ادامه جلسه علنی نوبت عصر روز شنبه مجلس شورای اسلامی بند الف بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 96 کل کشور را با 130 رای موافق، 17 مخالف و 8 رای ممتنع از 197 نماینده حاضر تصویب کردند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس این مصوبه مجلس شورای اسلامی، به منظور رعایت عدالت در سلامت و پایداری منابع، در سال 1396 ارائه بسته خدمات بیمه پایه تعریف‌شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای کلیه اقشاری که براساس آزمون وسع به صورت رایگان تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می‌گیرند از طریق نظام ارجاع، پزشک خانواده و در مراکز دانشگاهی خواهد بود، بهره‌مندی از سطح خدمات بالاتر اعم از خدمات ارائه‌شده در مراکز غیردولتی و بیشتر از بسته خدمات بیمه پایه تعریف‌شده فوق‌الذکر، مستلزم مشارکت مالی بیمه‌شدگان در پرداخت حق سرانه بیمه خواهد بود.

همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند ب تبصره 18 را با 144 رای موافق، 12 رای مخالف و 2 رای ممتنع از 201 نماینده حاضر تصویب کردند.

براین اساس این مصوبه مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این قانون، راهنماهای بالینی برای حداقل 50 مورد از پرهزینه‌ترین خدمات را تهیه و به کلیه مراکز ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی و بیمه گر درمانی ابلاغ کند.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین
  ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۳۳:۵۰ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: