قیمت جهانی طلا افزایش یافت

قیمت طلا در بازارهای بین المللی امروز چهارشنبه در حالی با افزایش نسبی روبرو شده که گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا مانع بزرگی برای رشد بیشتر قیمت این فلز زرد به شمار می رود.
قیمت طلا در بازارهای بین المللی امروز چهارشنبه در حالی با افزایش نسبی روبرو شده که گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا مانع بزرگی برای رشد بیشتر قیمت این فلز زرد به شمار می رود.

به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا گرچه امروز با افزایش نسبی روبرو شده ولی همچنان نزدیک به پایین ترین سطخ در 4 هفته اخیر تثبیت شده است.
بر اساس این گزارش انتظارات سرمایه گذاران بین المللی نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست هفته آینده فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است.
جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته از افزایش نرخ بهره در نشست مارس حمایت کرده است. البته به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی درباره نرخ تورم و اوضاع اشتغال و بیکاری در ماه فو ریه تاثیر زیادی بر نتایج نشست فدرال رزرو خواهد داشت.
سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار آمارهای اشتغال از سوی وزارت کار آمریکا هستند. جفری هالی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری اوآنادا تاکید کرد: رشد تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی موجب شده تا قیمت جهانی طلا امروز بار دیگر با افزایش روبرو شود.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به بیش از 1216 دلار رسیده است. قیمت طلا روز گذشته به کمتر از 1213 دلار رسید که این پایین ترین قیمت طلا در 4 هفته اخیر به شمار می رود.
جیانگ شو تحلیلگر ارشد موسسه شاندونگ گلد نیز تاکید کرد: قیمت طلا در کوتاه مدت بین 1210 تا 1220 دلار در نوسان خواهد بود. انتشار آمارهای بیکاری و اشتغال آمریکا در روز جمعه عامل مهمی است که می تواند مسیر قیمت طلا را مشخص کند.
وی افزود: اگر آمارهای اشتغال آمریکا مثبت و فراتر از انتظارات کارشناسان اقتصادی باشد، این احتمال وجود دارد که قیمت طلا به زیر 1200 دلار در هر اونس برسد.
وانگ تائو تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی گفت: سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1213 تا 1210 دلار است و اگر این سطح حفظ شود قیمت طلا تا 1219 و 1223 دلار افزایش خواهد یافت.
قیمت هر اونس نقره نیز امروز بدون تغییر چندانی روبرو شد و به 17.48 دلار رسیده است.به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی منطقه یورو و آمریکا و وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور قرار خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۶:۳۷:۱۳ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه