الزام های سازمان استاندارد برای ورود خودرو

سازمان ملی استاندارد ایران از تعیین الزامات جدید واردات خودرو و اجرای آن بر پایه شماره شناسایی و استانداردهای اجباری خبر داد.
سازمان ملی استاندارد ایران از تعیین الزامات جدید واردات خودرو و اجرای آن بر پایه شماره شناسایی و استانداردهای اجباری خبر داد.

به نقل از سازمان ملی استاندارد ایران، معاون ارزیابی کیفیت این سازمان اعلام کرد: ثبت سفارش، اظهار، ترخیص و شماره گذاری خودروهای وارداتی هنگامی از نظر این سازمان مجاز است که 11 کاراکتر نخست شماره شناسایی آنها با شماره های شناسایی اعلام شده از سوی سازمان منطبق باشد.
«جهانبخش سنجابی شیرازی» افزود: تعیین 11 کاراکتر اول شماره شناسایی خودروهای وارداتی راهکار مهم جلوگیری از واردات خودرو از کشورهای حوزه خلیج فارس است که به ظاهر منطبق با خودروهای دارای تاییدیه از سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان حفاظت از محیط زیست است اما از نظر کیفی در سطح پایین تری قرار دارد.
وی ادامه داد: اداره های کل استاندارد استان ها درباره خودروهای سبک وارداتی که مجوز ثبت سفارش آنها پس از پنجم فروردین 1396 صادر می شود، فقط در صورت انطباق کامل خودروهای وارداتی با موارد اعلام شده، نسبت به صدور گواهی انطباق (سی.اُ.سی-COC) اقدام می کنند.
به گفته وی، با هدف پیشگیری از ناهماهنگی در فرآیند واردات خودروهای سبک، این موارد به سازمان های ذیربط اعلام و اطلاع رسانی شده است.

منبع خبر: عصر خودرو
  ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵:۲۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه