رکورد ایران در سرشماری اینترنتی

رئیس مرکز آمار ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال جاری با ثبت اطلاعات 48 و چهار دهم درصد جمعیت کشور به صورت اینترنتی ، رکوردار جهان شد.
رئیس مرکز آمار ایران گفت که جمهوری اسلامی ایران در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن سال جاری با ثبت اطلاعات 48 و چهار دهم درصد جمعیت کشور به صورت اینترنتی ، رکوردار جهان شد.

'امیدعلی پارسا' شنبه شب در مراسم تجلیل از عوامل سرشماری نفوس و مسکن مازندران در اردوگاه شهید عظیمی بابلسر افزود: جایگاه دوم سرشماری اینترنتی در جهان را کشور ژاپن با ثبت اطلاعات 37 درصدی جمعیت کشورش در اختیار دارد.
وی ادامه داد: ناظران بین المللی باور نمی کردند که ایران بتواند این آمار را ثبت کند و در همین راستا بسیاری از کشورهای جهان از ما خواسته اند تا تجارب خود را در اختیارشان قرار دهیم.
پارسا ، رکوردشکنی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن را نتیجه 'عزم ملی' دانست و گفت: همه دستگاه ها و مردم دست به دست هم دادند تا چنین نتیجه ای حاصل شود.
سرشماری نفوس و مسکن 1395 به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام شد. مرحله اینترنتی از سوم مهر آغاز شد و سی ام همان ماه پایان یافت.
مرحله حضوری سرشماری هم از 28 مهر آغاز شد و تا یکم آذر ادامه یافت.

انتشار نتیجه سرشمار تا 48 ساعت آینده
رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد که نتیجه قطعی سرشماری نفوس و مسکن روز یکشنبه به هیات دولت ارائه می شود.
وی همچنین گفت که نتیجه سرشماری ظرف 2 روز آینده رسانه ای می شود.
پارسا گفت: تا پیش از ارائه آمار سرشماری به هیات دولت ، نمی توانیم نتایج سرشماری را رسانه ای کنیم.
مرکز آمار ایران در پایان سرشماری امسال اعلام کرده بود که بیش از 23 میلیون و 400 هزار خانوار با جمعیتی برابر با 77 میلیون و 400 هزار نفر سرشماری شدند که 97 درصد خانوارهای کشور را شامل می شود.

رشد اقتصادی 2.8 درصدی بدون نفت در پائیز
رئیس مرکز آمار ایران همچنین در این مراسم رشد اقتصادی کشور را در پاییز امسال با درنظر گرفتن نفت 8.9 درصد اعلام کرد.
وی گفت که رشد اقتصادی بدون درنظر گرفتن نفت 6.4 درصد بوده است.
پارسا ، رشد اقتصادی 9 ماهه کشور را 7.2 درصد با نفت اعلام کرد و افزود : بدون درنظر گرفتن نفت رشد اقتصادی در این مدت پنج درصد بود.
وی توضیح داد: این که برخی مدعی هستند اگر نفت نباشد ، رشد اقتصادی نداشتیم درست نیست، بلکه بدون درنظر گرفتن فروش نفت می توانیم به رشد پنج درصدی دست یابیم.

افزایش حدود 100 هزار نفری جمعیت مازندران
رئیس مرکز آمار ایران جمعیت استان مازندران را براساس سر شماری نفوس و مسکن سال جاری سه میلیون و 283 هزار و 582 نفر اعلام کرد.
وی گفت: براساس نتایج این سرشماری ، همچنین ضریب باسوادی و رشد جمعیت در مازندران از میانگین کشوری بالاتر است.
مازندران از استان های پیش رو در سرشماری اینترنتی بود و بر اساس اعلام مسئول ستاد سرشماری استان بیش از 61 درصد خانوارهای مازندرانی به صورت اینترنتی سرشماری شدند.
ستاد سرشماری نفوس و مسکن سهمیه مازندران را در طرح اینترنتی سرشماری 45 درصد و میانگین کشوری را 40 درصد در نظر گرفته بود.
دولت پیش از این از استاندار مازندران به خاطر پیشرو بودن این استان در سرشماری اینترنتی تقدیر کرده بود.

منبع خبر: ایرنا
  ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۶:۲۵ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه