افزایش اندک قیمت جهانی طلا

به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا که روز جمعه برای لحظاتی به پایین ترین سطح در 5 هفته اخیر رسیده بود، اندکی از این سطح قیمتی فاصله گرفته و با افزایش نسبی روبرو شده است.
به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا که روز جمعه برای لحظاتی به پایین ترین سطح در 5 هفته اخیر رسیده بود، اندکی از این سطح قیمتی فاصله گرفته و با افزایش نسبی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست هفته جاری فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کرده است.
قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز با 0.1 درصد افزایش به بیش از 1206 دلار رسیده است. قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی به کمتر از 1194 دلار رسید که این پایین ترین رقم از 31 ژانویه به شمار می رود.
تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه فوریه بیش از 235 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. انتشار این آمارها موجب شده تا گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو بیشتر شود.
آمارهای اقتصادی جدید ژاپن نیز نشان می دهد که میزان سفارش ماشین آلات صنعتی طی ماه ژانویه به طور غیر منتظره ای با کاهش روبرو شده است. این مساله نشانگر شکننده بودن اوضاع اقتصادی این کشور است.
در حالی که افزایش نرخ بهره آمریکا می تواند فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کند ولی از سوی دیگر نگرانی های سیاسی می تواند موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای این فلز گرانبها شود.
نااطمینانی های سیاسی زیادی در آمریکا و اروپا وجود دارد. آلمان فرانسه و هلند طی ماه های آینده انتخابات حساس و مهمی را برگزار می کنند و روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز به زودی کلید خواهد خورد.
میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 1.06 درصد کاهش به کمتر از 825 تن رسیده است. تازه ترین آمارها نشان می دهد که افت 2 درصدی قیمت جهانی طلا در هفته گذشته موجب رشد تقاضا و خرید در بازارهای آسیایی شده است.
تحلیل تکنیکال فیبوناچی نیز نشانگر آن است که قیمت جهانی طلا احتمالا در کوتاه مدت با سطح حمایتی 1193 دلاری روبرو خواهد شد. سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1210 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد تا 1218 دلار افزایش خواهد یافت

منبع خبر: 
  ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۳:۳۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه