پیش بینی تحلیلگران از روند قیمت طلا

قیمت طلا طی روزهای گذشته سطح حمایتی 1200 دلاری را شکست و وارد کانال 1100 دلاری شد. تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که قیمت هر اونس طلا طی ماه های آینده بین 1100 تا 1300 دلار در نوسان خواهد بود.
قیمت طلا طی روزهای گذشته سطح حمایتی 1200 دلاری را شکست و وارد کانال 1100 دلاری شد. تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که قیمت هر اونس طلا طی ماه های آینده بین 1100 تا 1300 دلار در نوسان خواهد بود.

در حالی که گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در نشست هفته جاری بیشتر شده و احتمال افزایش نرخ بهره به مرز ۹۰ درصد رسیده است، قیمت جواهرات طلا در بازار دوبی به یکی از پایین ترین سطوح خود در سال ۲۰۱۷ رسیده است.
"نوین پولینی" تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه سرمایه گذاری یو بی پی در این باره تاکید کرد: عوامل مختلفی می تواند بر روند قیمت جهانی طلا طی ماه های آینده تاثیرگذار باشد که از جمله می توان به سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، نگرانی های مربوط به برگزیت و همچنین برگزاری انتخابات فرانسه، آلمان و هلند اشاره کرد.
تنش های سیاسی در اروپا می تواند موجب افزایش چشمگیر تقاضای سرمایه گذاری برای طلا شود. وی افزود: ما همچنان بر این باوریم که هر گونه مشکلات جدی سیاسی در عرصه بین المللی، می تواند موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا طی ماه های آینده شود. البته سیاست های پولی فدرال رزرو آمریکا نیز نقش مهمی در تعیین قیمت طلا و مسیر ارزش دلار خواهد داشت. به نظر می رسد اونس طلا در ماه های آینده بین 1100 تا 1300 دلار در نوسان خواهد بود.
قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی به کمتر از 1194 دلار رسید که این پایین ترین قیمت طلا در 5 هفته اخیر بوده است.
اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک نیز تاکید کرد: سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست مهم فدرال رزرو آمریکا و نتایج آن هستند. این احتمال وجود دارد که در صورت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، سطوح حساس و حمایتی قیمت طلا شکسته شود.
افزایش نرخ بهره فدرال رزرو می تواند تاثیرات مهمی بر نوسانات ارزش دلار شاخص سهام و اوراق قرضه آمریکا داشته باشد.
انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین نیز تاثیر مهمی بر قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت.

منبع خبر: 
  ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۱:۳۴ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: