کاهش تولید وانت و مینی‌بوس در کشور

خردادماه امسال تولید انواع وانت به‌طور میانگین ۲۹ درصد کاهش یافت.در این مدت تولید انواع وانت در خودروسازان داخلی از ۷۴۰۲ دستگاه در خردادماه سال گذشته به ۵۲۵۸ دستگاه رسید.
خردادماه امسال تولید انواع وانت به‌طور میانگین ۲۹ درصد کاهش یافت.در این مدت تولید انواع وانت در خودروسازان داخلی از ۷۴۰۲ دستگاه در خردادماه سال گذشته به ۵۲۵۸ دستگاه رسید.

خردادماه امسال تولید انواع وانت به‌طور میانگین ۲۹ درصد کاهش یافت.در این مدت تولید انواع وانت در خودروسازان داخلی از ۷۴۰۲ دستگاه در خردادماه سال گذشته به ۵۲۵۸ دستگاه رسید.در این مدت تولید انواع وانت در گروه صنعتی ایران خودرو با کاهش 8/ 52 درصدی همراه بوده و از ۲۴۵۰ دستگاه در خردادماه ۱۳۹۵ به ۱۱۵۷ دستگاه کاهش یافت.تولید این محصول در گروه خودروسازی سایپا نیز 6/ 19 درصد کاهش داشته و از ۳۸۴۷ دستگاه در خردادماه سال گذشته به ۳۰۹۳ دستگاه رسید.

تولید انواع وانت در گروه بهمن نیز نزولی بوده و با افت 5/ 5 درصدی از ۱۰۶۷ دستگاه در خردادماه ۱۳۹۵ به ۱۰۰۸ دستگاه کاهش یافت. خردادماه امسال تولید انواع وانت در سازه‌های خودرو دیار نیز متوقف شده و از ۳۸ دستگاه در خردادماه سال گذشته به صفر رسید. اما در خردادماه امسال تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس نیز به‌طور میانگین 3/ 5 درصد کاهش یافت. در این مدت تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس از ۷۶ دستگاه در خردادماه سال گذشته به ۷۲ دستگاه رسید.

تولید این محصولات در ایران خودرو دیزل با کاهش ۱۰۰درصدی همراه بوده و از ۱۱ دستگاه در خردادماه ۱۳۹۵ به صفر کاهش یافت.تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در پیشرو دیزل آسیا صعودی بوده و با رشد 3/ 83 درصدی از 6 دستگاه در خردادماه سال گذشته به ۱۱ دستگاه افزایش یافت.

خردادماه امسال تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در گروه بهمن نیز با رشد 1/ 411 درصدی همراه بوده و از ۹ دستگاه در خردادماه ۱۳۹۵ به ۴۶ دستگاه رسید. تولید این محصولات در سروش دیزل مبنا اما نزولی بوده و با افت ۵۰ درصدی از ۳۰ دستگاه در خردادماه سال گذشته به ۱۵ دستگاه کاهش یافت. تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس در آکیا دویچ نیز متوقف شده و از ۲۰ دستگاه در خردادماه ۱۳۹۵ به صفر رسید.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۴:۳۸ قبل از ظهر
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید:

  •  آخرین مطالب همین گروه