موجی از شرکت‌های جدید در راه ورود به بورس

مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران با بیان آغاز عرضه‌های اولیه از روز گذشته به تشریح دلایل این تاخیر پرداخت و از آمادگی چند شرکت برای ورود به بورس خبر داد.
مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران با بیان آغاز عرضه‌های اولیه از روز گذشته به تشریح دلایل این تاخیر پرداخت و از آمادگی چند شرکت برای ورود به بورس خبر داد.

مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران با بیان آغاز عرضه‌های اولیه از روز گذشته به تشریح دلایل این تاخیر پرداخت و از آمادگی چند شرکت برای ورود به بورس خبر داد.اسماعیل درگاهی در این‌خصوص اظهار کرد تاخیر در عرضه‌های اولیه سهام ناشی از هدف‌گذاری و سیاست سازمان بورس به دلیل شرایط خاص بازار بود. به عبارت دیگر به دلیل وضعیت بازار سهام عرضه‌های اولیه در اواخر سال قبل متوقف شد و پس از آن نیز وضعیت به گونه‌ای نبود که بتوان وضعیت عرضه‌های اولیه را سرعت بخشید. وی در ادامه افزود: واقعیت این است که در عرضه‌های اولیه همواره نیم‌نگاهی به شرایط بازار انداخته می‌شود و در شرایطی که رکود وجود دارد باید همواره بهترین شرکت‌ها و با محافظه‌کارانه‌ترین روش‌ها اقدام به عرضه اولیه کنند. این مقام مسوول با بیان اینکه عرضه‌های اولیه به بهبود بازار سهام کمک می‌کند، عنوان کرد: با توجه به زمانبندی در نظر گرفته شده برای عرضه‌های اولیه و تقدم و تاخر هر یک از شرکت‌ها برای ورود به بورس، تبعاتی برای بازار وجود نخواهد داشت؛ هر‌چند درگیر شدن نقدینگی در گردش بازار برای عرضه‌های اولیه وزن کمتری نسبت به مزیت ورود سهام شرکت جدید به بازار دارد.

درگاهی در ادامه تاکید کرد: باید بازار به عرضه‌های اولیه عادت کند و این در حالی است که در بورس‌های حرفه‌ای سالانه 200‌عرضه اولیه صورت می‌گیرد، بدون اینکه عرضه و تقاضا در دیگر نمادها دستخوش تغییرات شود، از این‌رو باید بازار سهام را همواره با صنایع جدید و شرکت‌های متنوع تحرک داد. درگاهی با اشاره به عرضه‌های اولیه آتی در بورس گفت: فولاد کاوه‌جنوب‌کیش متعلق به بنیاد مستضعفان، تامین سرمایه امید، شرکت نیروگاه مولد برق جهرم متعلق به بانک سپه، شرکت تولیدی چدن‌سازان، سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر در دستور کار عرضه‌های اولیه بورس تهران است.به گفته وی، بر اساس هدف‌گذاری‌ها امسال 15 عرضه اولیه سهام در بورس خواهیم داشت و در عین حال بررسی 40 پرونده پذیرش شرکت‌های خصوصی و شبه‌دولتی روی میز هیات‌پذیرش قرار گرفته است. وی ادامه داد: در عین حال پرونده‌های بزرگی از جمله شرکت ملی نفتکش ایران متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری، یک شرکت فعال در صنعت ایر‌لاین و هتلداری و همچنین برای اولین‌بار ورود به صنعت سینما تحت یک هلدینگ در دستور کار پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفته است.

منبع خبر: دنیای اقتصاد
  ۲۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۵۵:۲۴ قبل از ظهر
برچسب ها:
شما اولین نفری باشید که نظر میدهد

 همین حالا نظر خود را ثبت کنید: